• Vyhraj kurz programovania pre seba a svojich spolužiakov!

• Škola programovania Coding Giants Slovensko už druhý krát prináša žiakom a študentom základných a stredných škôl príležitosť zapojiť sa do súťaže o programovaní a vyhrať mesačný (5 lekcií) kurz programovania nielen pre seba, ale pre celú svoju triedu.

Cieľ súťaže je hravou formou ukázať žiakom a študentom, že počítačové hry nemusia len bezducho hrať, ale môžu ich aj samostatne tvoriť. Rovnako, zvýšiť záujem detí a mládeže o programovanie a neskôr možno aj o ďalšie štúdium, či prácu v IT odvetví.

Súťaž je vhodná pre všetkých žiakov a študentov základných a stredných škôl. PREDOŠLÉ PROGRAMOVACIE VEDOMOSTI A ZNALOSTI NIE SÚ POTREBNÉ.

Študenti tak získajú možnosť preveriť a rozšíriť si svoje vedomosti a skúsenosti z programovania (formou súťažného kvízu a následného online webinára) a rovnako aj príležitosť vyhrať mesačný kurz programovania online pre svoju triedu.

JE TO JEDNODUCHÉ

• Oznámenie- pozvánka

• Predseda  Rodičovského združenia pri Gymnáziu M.R. Štefánika v spolupráci s riaditeľkou školy
              pozýva dňa 26.9.2022 ( budúci pondelok) všetkých rodičov :
               o 16,30 hod plenárne zasadnutie RZ v aule školy
               o 17,15 hod. triedne zasadnutia RZ ( uskutočniť aj voľbu/potvrdiť tried.dôverníkov)
               o 18,00 hod. zasadnutie Rady RZ ( iba triedni dôverníci) v učebni nem. jazyka na prízemí

Prosíme rodičov o hojnú účasť.

Ladislav Šurman – predseda RZ
              Edita Lysinová – riaditeľka školy

• Jesenné účelové cvičenie

• Oznámenie

Oznamujeme , že v piatok 16.9. bude jesenné účelové cvičenie, ktorého sa zúčastnia všetci žiaci okrem žiakov maturitného ročníka a žiakov III.A a Septimy A.

Žiadame, aby  žiaci, ktorí absolvujú účelové cvičenie, mali vhodné oblečenie aj obuv – aj pre prípad sychravého počasia.

Upravený rozvrh/ časový rozpis účelového cvičenia nájdu žiaci v aplikácii EduPage. Stravníkom sa budú obedy vydávať hneď po skončení účelového cvičenia – od 11,30 hod. ( najmladší žiaci) , od 11,50 hod., resp. 12,00 hod. najstarší žiaci. Príchod do jedálne budú koordinovať dozorkonajúci  pedagógovia.

• Jazykový pobyt v Škótsku 9.9. - 20.9.2023

• Vážení rodičia, milí študenti,

po vyše dvojročnej neplánovanej pauze  v cestovaní  sa nám hlásia celé skupiny študentov s túžbou vycestovať do sveta.

Zdokonaliť sa v angličtine, spoznať inú krajinu, spôsob života, kultúru a zaujímavú históriu Veľkej Británie.

Na žiadosť Vás rodičov a študentov nás oslovili učitelia z Vašej školy, aby sme zistili kedy by bolo možné vycestovať do Veľkej Británie – Škótska (na pobyt, na ktorý sa škola chystala ešte pred COVIDOM). Partner nám dal termín až na september 2023 (9. septembra – 19. septembra 2023) s tým, že tento termín schválila aj pani riaditeľka a tiež sme to dostali potvrdené od partnera.

Prichádzame s ponukou pobytu, ktorý má veľmi zaujímavý a bohatý program,  kde na ceste do Británie navštívime aj Amsterdam, po ceste domov  Brusel a okrem čarokrásneho Walesu pobudneme aj v rušnom Londýne .

Záujem o tieto pobyty je veľmi veľký a naopak, voľných kapacít či už v škole alebo v rodinách menší, ako by sme si želali.

Daný termín, o ktorý sme požiadali  nášho partnera v Británii,  máme rezervovaný len do 20. septembra 2022,  kedy sa im musíme vyjadriť a svoj súhlas potvrdiť zálohou.

Preto by sme Vás chceli požiadať, vážení rodičia, študenti, aby ste  nám písomne potvrdili váš predbežný záujem. Kapacita  pobytu je max. 45 detí a vieme z minulosti, že záujem bol väčší ako sme mohli zobrať. PROSÍM, VYJADRITE SA DO PONDLELKA 12.9.2022 pani profesorke Mgr. Linde Mókusz na emailovú adresu: linda.mokusz@gymmrssam.edu.sk

Následne by sme Vám zaslali  záväznú prihlášku aj so zaplatením zálohy vo výške cca. 280,-EUR, aby ste mali pobyt záväzne rezervovaný.   O všetkom  vás budeme písomne informovať.

Program s cenovou ponukou je predbežný, budeme ho upravovať podľa veku prihlásených detí a tak môže dôjsť k miernej zmene ceny, ale o tom vás budeme včas informovať.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať

Srdečne zdraví

ING. IVETA BETUŠOVÁ  D&D TEAM