• Školský poriadok je prístupný len po prihlásení.

 • V okresnom kole dejepisnej olympiády ( 15.2. 2018) sme mali opäť víťazov i úspešných riešiteľov. Za našu školu súťažili šiesti žiaci.

  Výsledky: ....

 • Dve 1. a jedno 3. miesto na krajskom kole Olympiád z nemeckého a anglického jazyka!

  Práve v čase začiatku Zimných olympijských hier v Pchjongčchangu sa traja skvelí nemčinári z našej školy vydali na cestu do Trnavy na Športové gymnázium Jozefa Herdu.

 • Krajské kolo ONJ (február 2018)

  Do galérie Krajské kolo ONJ (február 2018) boli pridané fotografie.

 • Koncert skupiny FRAGILE

  19. februára 2018 (v pondelok) o 12,00 hod. bude v Kultúrnom dome koncert skupiny Fragile. Vyučovanie končí po koncerte. Obed bude zabezpečený v školskej jedálni. Tí, ktorí nechcú ísť v pondelok na obed, musia sa v piatok (16. 2. 2018) odhlásiť.

 • Pozor, súťaž!

  LaBáK je prírodovedná súťaž, ktorá sa skladá zo 6 kategórií, z toho 2 sú určené pre stredné školy. Ďalšie kategórie sú určené pre materské a základné školy. Hlavným poslaním súťaže je prehlbovať vedomosti a záujem pomocou úloh z reálneho života a tiež spájať študentov s rovnakým myslením a záujmami. Úspešní riešitelia budú potom pozvaní na niekoľkodňové sústredenie.

  Viac informácií o súťaži nájdete na stránke http://labak.net. Zadania úloh prvého kola sú na stiahnutie na http://labak.net/ulohy/pdf a  je potrebné ich vypracovať do 19.2.2018, 23:59 h.

 • LVVK (január 2018)

  Do galérie LVVK (január 2018) boli pridané fotografie.

 •       Vo štvrtok, 8. februára, sme sa zúčastnili krajského kola Olympiády ľudských práv v Hlohovci. Našu školu reprezentovali Samuel AbrahamErika Chlebčoková zo Septimy A.

        V silnej konkurencii tých najlepších z celého kraja sa našim žiakom darilo od začiatku. Iba pätnásť najlepších z najlepších mohlo po úspešnom absolvovaní písomného testu postúpiť do ústnej časti. V našom prípade sa to podarilo obom súťažiacim. Už tento postup znamenal obrovský úspech, ale naše víťazné ťaženie sa tým ešte neskončilo.

        Na slávnostnom vyhodnotení sme sa dozvedeli príjemnú správu. Erika Chlebčoková nás bude reprezentovať v celoštátnom kole Olympiády ľudských práv, ktoré sa uskutoční v dňoch 11. až 13. apríla.

        Erike srdečne blahoželáme a držíme palce, aby podobný úspech zaznamenala aj v apríli.

   

 • Prezentačné video našej školy od Kvintánov

 •       Na prelome januára a februára sa na našej škole každoročne organizuje lyžiarsky výcvik. Aj tento rok sa žiaci tried - Tercia A, Kvinta A a I. A stretli na parkovisku pred Gymnáziom M. R. Štefánika s kuframi plnými lyžiarskych výstrojov. Cieľom bola opäť obec Heľpa....

 • DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

  Srdečne pozývame rodičov žiakov piatych ročníkov základných škôl na Deň otvorených dverí Gymnázia M. R. Štefánika v Šamoríne. Stretneme sa 6. februára 2018 o 17,30 v aule gymnázia, kde začneme poskytnutím základných informácií o štúdiu na našej škole. Potom bude nasledovať prehliadka školy s možnosťou stretnutia sa s vyučujúcimi. Radi vám ukážeme priestory našej školy a odpovieme na otázky,  ktoré vás zaujímajú.

  :) Samozrejme čakáme aj budúcich primánov, ktorí si tento deň určite nenechajú ujsť. :)

 • Riaditeľka školy v zmysle § 5 zákona 552/2003Z.z. vyhlasuje výberové konanie na obsadenie pracovného miesta
  vedúca/vedúci školskej jedálne, s nástupom 1.3.2018


  KVALIFIKAČNÉ PREDPOKLADY

  • ukončené stredné odborné vzdelanie s maturitou v oblasti spoločného stravovania (Stredná hotelová škola, Stredná škola spoločného stravovania)
  • prípadne gymnázium alebo Stredná ekonomická škola (Obchodná akadémia), v tom prípade je  podmienkou osvedčenie o odbornej spôsobilosti vydané regionálnym hygienikom
 • Medzinárodná cena Vojvodu z Edinburghu udelená nášmu žiakovi

  Ivan Šimo je žiakom Oktávy A na našej škole. Študuje tu už  nejaký ten piatok a je aktívny v mnohých oblastiach. Zapojil sa  aj do mimoškolského   vzdelávacieho programu, ktorý umožňuje mladým ľuďom od 14 do 24 rokov  rozvíjať svoje schopnosti a aktívne využívať voľný čas. Najlepším udeľujú  Cenu Vojvodu z Edinburghu. Ivanovi sa toto ocenenie podarilo získať tvrdou a odhodlanou  prácou. Mladý reportér sa rozhodol predstaviť ho celej škole prostredníctvom tohto rozhovoru. Čitateľov, žiakov našej školy, bude možno motivovať k práci v podobných prospešných programoch. Ivana sme sa pýtali na všetko: ako získal toto ocenenie, aké má  záľuby,  na jeho  život a plány do budúcnosti.

  Sme presvedčené, že jeho aktivity sú naozaj ukážkové a dúfame, že budú inšpiráciou pre našich čitateľov.
  Užite si rozhovor s Ivanom.

   

  Ako správne reportérky sme si o tebe pár „maličkostí“ zistili už pred týmto rozhovorom. Dopočuli sme sa, že si nedávno vyhral cenu Vojvodu z Edinburghu. Znie to veľmi dôležito a pekne, ale mnohí z nás nevedia, čo to je. Mohol by si nám to vysvetliť?

  Oficiálny názov tohto ocenenia je Medzinárodná cena Vojvodu z Edinburghu a je to ocenenie, alebo program pre študentov, ktorí sa chcú rozvíjať aj mimo školy. Týka sa  troch oblastí – športu, talentu a dobrovoľníctva, a na končí expedíciou. Tento program má tri úrovne – bronzovú, striebornú a zlatú. Ja som robil bronzovú, ktorá trvá polroka. Z troch oblastí, ktoré som spomínal, som si musel vybrať jednu hlavnú.

  Zvolil som si  talent, pretože   mám  úroveň C1 z nemeckého jazyka. Čiže  som sa v dobrovoľníctve zameral na prekladanie článkov z nemčiny pre jeden časopis. V oblasti šport som si zvolil posilňovňu. Asi polrok som musel napríklad navštevovať rôzne kurzy z nemčiny a zaznamenávať to v „online knižke“.

   A čo tá expedícia? Ako prebiehala?
  Expedícia v prípade bronzovej ceny trvá dva dni a jednu noc. Nejakým spôsobom musíš prežiť v prírode a nemôžeš pri tom používať žiadne mobily, ani iné vymoženosti. Ale stále lepšie ako pri zlatej cene, pretože  tá expedícia trvá päť dní a štyri noci.

  Čo ťa motivovalo, že si sa zapojil  do tohto programu  a ako si sa k nemu  dostal?
  Už minulý rok som sa rozhodol, že chcem ísť na zahraničnú vysokú školu, na ktorú nie sú prijímačky,  preto som potreboval mať   čo najlepší motivačný list. Vtedy som si uvedomil, že v ňom musím na písať o sebe niečo veľmi dobré. Vyhľadal som si teda rôzne aktivity a zvolil  som si práve túto, pretože sa mi zdala  ako najlepšia nielen pre moju budúcnosť,  ale aj pre môj osobný rozvoj.

  Kto všetko sa môže zapojiť do tohto programu?
  Mládež od 14 rokov do 26 rokov. Zapojiť sa môže každý, kto má ambície niečo urobiť a budovať svoju budúcnosť.

  Naše koníčky a celkovo mimoškolské aktivity pre nás do istého bodu znamenajú iba radosť a oddych. No neskôr si uvedomujeme, že ich v živote raz využijeme. Kedy a ako si si uvedomil, že tvoje obľúbené predmety alebo záľuby  môžu znamenať pre teba viac ako iba relax,  dokonca ti môžu aj formovať budúcnosť? Okrem absolvovania tohto programu  a obľúbenej nemčiny to bolo aj niečo iné?
  Tak asi by som začal s tou nemčinou. Keď som prišiel na túto školu, nenávidel som ju. Bola mi protivná a myslel som si, že ju nikdy nebudem mať rád. Potom sa vo mne niečo zlomilo a zrazu som si uvedomil, že sa mi začína páčiť. Začala ma baviť a neskôr sa pre mňa nemčina stala obľúbeným jazykom.
  A čo ste si o mne možno nezistili, pracujem aj v organizačnom tíme, ktorý  organizuje rôzne podujatia a prednášky pre stredoškolákov.
   

  Každý z nás už zažil, že  sa nám veci nepodaria presne tak, ako sme chceli. Nie vždy totiž vyhráme, nie vždy všetko skončí dobre. A vtedy je nám ľúto toho strateného času a energie, ktorú sme investovali do prípravy.  Ako to cítiš ty, je to pre teba  strata času alebo to aj tak  stálo za to!
  Teraz poviem takú múdru vetu!  Niekto veľmi múdry kedysi  povedal, že „nie je dôležitý cieľ, ale cesta“.
  Ako mladší som robil aj olympiády z dejepisu. Hoci sa   tomu už  tak nevenujem,  vedomosti, ktoré som vtedy nadobudol,  dokážem využiť a stále mi slúžia.
   

  Keď už sme pri tých olympiádach, zapojil si sa aj olympiády v nemčine?
  Už spomenul, že  spočiatku som nemal rád nemčinu. No nejako som sa  časom do tohto jazyka „zaľúbil“. Neskôr mi už nestačilo iba to, čo som sa učil v škole. Venoval som sa jej aj mimo  školy a začal som sa zúčastňovať aj olympiád. Moja prvá skúsenosť s touto súťažou nebola najlepšia, ale o tom sa nebudeme zhovárať...
  Na celoštátnom kole som bol dvakrát a raz som vyhral trojtýždňový pobyt v Nemecku. Úprimne, môj názor je, že nemecká olympiáda je lepšie sponzorovaná  ako napríklad anglické, či už berieme do úvahy ceny pre výhercov alebo prístup organizátorov k súťažiacim.
  Nemčinu som využil samozrejme aj mimo školy. V lete  som pracoval na lodi, ktorá premáva medzi Bratislavou a Viedňou.


  Si maturant a tento rok je pre teba a tvojich rovesníkov posledný na tejto škole. Čo výrazné tu po sebe zanecháte  ty a celá tvoja trieda?
  Tak ako trieda určite to, že sme trieda s najviac vymeškanými hodinami!
  Ale celkovo asi to, že sme veľmi aktívne pracovali  v Žiackej školskej rade, rôzne projekty, ktoré sme vymysleli. Napríklad školské tričká, ktoré nás majú  ako žiakov tejto školy identifikovať. Napríklad ich budú mať žiaci, ktorí sa zúčastňujú na súťažiach a na rôznych akciách. V lete sme tento nápad rozbehli v podobe dotazníka, ktorý sme poslali   žiakom  našej školy a teraz je už hotový výsledok v podobe hotových tričiek.

  Čiže asi toto budú také spomienky na nás.
   

  Mirtil Lépesová – Sexta A    a     Lea Kubíčková – Tercia A

  Mladý reportér

  Gymnázium Milana Rastislava Štefánika Šamorín

 • Aj tento rok  organizuje fakulta FIIT STU súťaž v programovaní pre žiakov stredných škôl.

  Súťaž ProFIIT umožní žiakom stredných škôl, ktorí už majú, alebo chcú nabrať skúsenosti s programovaním a tvorbou algoritmov, zmerať si svoje schopnosti v súťaži. Zároveň víťazi vo finále ProFIIT2018 získajú bonusové body do hodnotenia prijímacieho konania na FIIT STU pre akademický rok 2018/19.

  Podrobné informácie o súťaži nájdete na stránke http://www.fiit.stuba.sk/profiit/

 • 16. januára 2018 sa všetci víťazi školských kôl olympiády v anglickom jazyku pre nižšie vekové kategórie stretli v Dunajskej Strede, aby si zmerali sily v okresnom kole. Farby našej školy hájili: Gréta Gallová z Primy A a Lucia Muchová z Tercie A.

   

 • Darček, ktorý potešil...

  Bolo to krátko pred Vianocami, keď sme dostali nasledovný mail:

  V spolupráci so sieťou kníhkupectiev Martinus sme sa rozhodli obdarovať súborným dielom Dušana Mitanu 50 najaktívnejších škôl na Slovensku, ktoré venujú zvýšenú pozornosť kvalitnej pôvodnej tvorbe a vedú študentov k čítaniu, usporadúvajú besedy a stretnutia so spisovateľmi a spisovateľkami.

  Na našom Gymnáziu M.R.Štefánika  v Šamoríne boli už  Veronika Šikulová, Daniela Kapitáňová, Kvetoslava Veverková, Silvester Lavrík, Viliam Klimáček a Ján Litvák. Každý z nich bol inšpirujúci nielen pre našich študentov, ale aj nás, pedagógov.

  Potešilo nás, že naše aktivity nezostali bez povšimnutia a mohli sme obohatiť našu školskú knižnicu o súborné dielo Dušana Mitanu. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

   

                                                                          Mgr.Gabriela Bitterová, uč.SJL

 • Žiaci Kvarty A mali na začiatku roka možnosť prihlásiť sa na kurz spoločenských tancov, ktorý bol minulý piatok, 12. januára, slávnostne ukončený tanečným venčekom...

       

   

 • Vianočná akadémia (22. 12. 2017)

  Do galérie Vianočná akadémia (22. 12. 2017) boli pridané fotografie.

 • Zapojili sa do nej všetky triedy s rôznym stupňom nadšenia i recesie.

  Po kritickom zhodnotení výtvarných artefaktov sa odborná komisia ( pani riaditeľka, pani zástupkyňa a učiteľka výtvarnej výchovy) jednomyseľne zhodla na výsledku:

  1. miesto – Sekunda A

  2. miesto – Sexta A

  3. miesto – Prima A

   

 • Tradičná školská súťaž  je súčasťou osvetového týždňa, ktorý sa na škole organizuje každý november.

  V tomto školskom roku sa jej zúčastnilo šesť  študentov. Ich práce hodnotili všetci členovia našej školy. Mohli sa podpísať pod ten plagát, ktorý sa im najviac páčil.

  1. miesto – Victoria Betušová – Sexta A

  2. miesto – Simona Valigurová – Oktáva A

  3. miesto – Zuzana Svrčková – 3. A

  Na veľmi dobrej úrovni boli aj ostatné výtvarné práce.

   

PartneriKontakt

Meno školy: Gymnázium M. R. Štefánika
Email školy: gmrs@gymmrssam.sk
Telefón: +42131 5622197 - sekretariát
+42131 5622601 - riaditeľka školy, fax
Adresa školy: ul. Slnečná 2,
931 01 Šamorín
Riaditeľka školy: PaedDr. Edita Lysinová,
elysinova@gymmrssam.sk
Zástupkyňa riaditeľky školy: Mgr. Blažena Sabáčková
Správca stránky: Ing. Erika Kuchárová

Kalendár