• Daj si prihlášku k nám!

• Šamorínske Gymnázium Milana Rastislava Štefánika  má v súčasnosti 259 žiakov, z ktorých väčšina študuje v 8-ročnom štúdiu. Hlavným cieľom školy je kvalitná príprava  žiakov na vysokoškolské štúdium akéhokoľvek zamerania.

Pedagogický kolektív tvorí 23 učiteľov, na škole pôsobí  školská psychologička, výchovný a kariérny poradca a ďalší koordinátori.

Vyučovanie prebieha v kmeňových aj odborných učebniach, s využitím 8 interaktívnych tabúľ a 3 interaktívnych dotykových monitorov. Všetci žiaci študujú ako prvý cudzí jazyk angličtinu. Ďalší cudzí jazyk je nemecký. Chemické laboratórium prešlo kompletnou rekonštrukciou. Telesná a športová výchova sa vyučuje  v dvoch zrekonštruovaných telocvičniach a na vonkajších športových ihriskách, ale žiakom sú k dispozícii aj ping-pongové stoly, kde si aj cez prestávky môžu zahrať stolný tenis. V aule školy sa uskutočňujú tradičné akcie školy – stužkové slávnosti, Vianočná akadémia, Zimný ples študentov, rozlúčka s maturantmi a mnoho  iných. Chodby školy oživujú výtvarné práce žiakov. Stravovanie je zabezpečené v školskej jedálni v budove školy, ale máme aj školský bufet a nápojový a vendingový automat. Každý žiak má počas celého štúdia k dispozícii zadarmo  vlastnú uzamykateľnú šatňovú skrinku.

V ostatných rokoch venujeme veľkú pozornosť problematike životného prostredia, separácii odpadu.

Vďaka Rade rodičovského združenia vieme modernizovať učebné pomôcky, vybudovali sme najmodernejší cykloprístrešok v kraji,  oceňujeme najúspešnejších žiakov aj finančnými odmenami.

Na škole aktívne pracuje Školský parlament, ktorý sa snaží spestriť študentský život .

Naše gymnázium sa nachádza v peknom a tichom prostredí mesta v areáli plnom zelene.

KRITÉRIÁ NA PRIJATIE V AKTUÁLNOM ŠKOLSKOM ROKU NÁJDETE tu.