• Olympiáda v nemeckom jazyku – krajské kolo

• Vo februári sa konalo krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Naši žiaci obsadili vynikajúce prvé miesta :

Kategória 2B – 1. miesto KK - Veronika Hajdu

Kategória 2C - 1. miesto KK - Maximilian Hippmann

Za reprezentáciu na KK ďakujeme Dominike Hajdu v kategórii 1B a Nikole Kolenčiak v kategórii 1A

Výhercom gratulujeme a držíme palce do celoslovenského kola.

• Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku

• Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku sa konalo 17.1.2024 v Dunajskej Strede. Gymnázium M. R. Štefánika reprezentovali 4 žiaci, ktorí sa umiestnili nasledovne:

Kategória 1A: Dorota Čertíková, Prima A – 6. miesto

Kategória 1B: Peter Nathaniel Kamendy, Kvarta A – 9. miesto

Kategória 2A: Diana Hegyi, Sexta A – 2. miesto

Kategória 2B: Veronika Hajdu, IV,A – 3. miesto

Účastníkom gratulujeme a do budúcnosti prajeme veľa úspechu.

• Matematická olympiáda – okresné kolo

• Okresné kolo v Matematickej olympiáde v kategórii Z9  sa konalo 24. januára 2024  v Dunajskej Strede.

V tejto kategórii sme mali tri súťažiace, ktoré postúpili zo školského  kola. Sú to žiačky Kvarty A:

• Viktória Beňušová
              • Nikola Kabátová
              • Terézia Juríková

Dievčatá v okresnom kole riešili 3 úlohy a mali na to 4 hodiny. Za každú úlohu mohli získať 6 bodov a úspešnými riešiteľkami sa stávajú, keď získajú 12 bodov. Dievčatám gratulujeme, že sa dostali do okresného kola a popasovali sa s úlohami. Čo nás ešte viac teší, že Viktória Beňušová sa prepracovala s počtom 13 bodov do krajského kola.

Gratulujeme.

Želáme veľa chuti k príprave do krajského kola.

Mgr. Oľga Raganová, učiteľka matematiky

• Olympiáda v nemeckom jazyku – okresné kolo

• V januári sa štyria naši žiaci zúčastnili okresného kola Olympiády v nemeckom jazyku a všetci sa veľmi úspešne umiestnili na prvom až treťom mieste. Výhercom gratulujeme a držíme palce do Krajského kola.

Kategória 2B – 1. miesto - Veronika Hajdu

Kategória 1B- 1. miesto - Dominika Hajdu

Kategória 1A – 2. miesto – Nikola Kolenčiak

Kategória 1 A – 3. miesto – Michal Lavrinčík

• DEJEPISNÁ  OLYMPIÁDA  - okresné kolo

• Okresné kolo v Dejepisnej olympiáde  prebehlo 5. februára 2024  v Dunajskej Strede.

Za každú kategóriu sme mali dvoch účastníkov, ktorí mohli postúpiť zo školského  kola z 1. a 2. miesta.  Všetci zúčastnení žiaci boli úspešnými riešiteľmi ( dosiahli minimálne 60 bodov zo 100). Do krajského kola postupujú  súťažiaci  z 1. a 2. miesta v kategórii E, D, C.

Výsledky:

Kategória F = Prima A                        úpešný riešiteľ Filip Klačman

Kategória E = Sekunda A                   1. miesto – Natália Perná ( postup do krajského kola)

3. miesto – Nikoleta Tomšů

Kategória D = Tercia A                       1. miesto – Katarína Pipová ( postup do krajského kola)

3. miesto – Terézia Tesličková

Kategória C = Kvarta A                      1. miesto – Miloslav Knezovič ( postup do krajského kola)

3. miesto – Viktória Beňušová

Gratulujeme.

Želáme veľa chuti k príprave do krajského kola.

• Intenzívny kurz anglického jazyka s lektorom na GMRŠ

• V piatok 2.2.2024 sa skončil trojtýždňový kurz anglického jazyka na Gymnáziu M. R. Štefánika v Šamoríne. Tri týždne sa 18 žiakov každé popoludnie stretlo s Guy Cheethamom – lektorom a zakladateľom agentúry TalkTalkCourses s. r. o. na dve vyučovacie hodiny a venovali sa komunikačným aktivitám. Kurz bol zameraný na zlepšenie komunikačných schopností, na rozvíjanie slovnej zásoby a v prvom rade na prekonanie neviditeľnej bariéry rozprávať v cudzom jazyku.

Žiaci si odniesli okrem zlepšenej komunikácie aj tzv. „teamwork - skills“ – zručnosti  potrebné pre úspešnú tímovú spoluprácu. V prípade záujmu žiakov aj v budúcom školskom roku usporiadame takýto kurz.

• Exkurzia Mochovce - Energoland

• dňa 30. 01. 2024 sme sa zúčastnili úžasnej exkurzie v Mochovciach - Energoland s triedami Prima A,  Sekunda A a chlapcami z Tercie A.

Ďakujeme za deň plný zážitkov a vedomostí.

• Junior Internet AMAVET 2024 čaká na teba!

• Asociácia pre mládež, vedu a techniku práve otvorila brány 19. ročníka celoštátnej súťažnej konferencie Junior Internet AMAVET 2024 – jedinečnej príležitosti pre všetkých mladých a ambicióznych študentov, ktorí majú záujem o svet digitálnych technológií. Súťaž ponúka priestor v 5 kategóriách – WEB, APP, Design, TEXT a CONTENT.

Je to fantastická príležitosť pre žiakov nielen ukázať svoje práce širokej verejnosti, ale aj získať cenné skúsenosti a kontakty v oblasti IT.

Registrácia je jednoduchá a všetky potrebné informácie nájdete na webovej stránke www.juniorinternet.sk. Nezabudnite, že na úspešných účastníkov čaká nielen pozvánka na celoštátne finále, ktoré sa uskutoční 12. - 13. apríla na Fakulte informatiky a informačných technológií, ale aj možnosť získať automatické prijatie na túto prestížnu fakultu.

Propozície súťaže Junior Internet 2024

Ďalšie info: Január JI