• Súťaž English Star aj v tomto školskom roku

• Súťaž English Star je pre žiakov Prima až Kvarta. V prípade záujmu sa prihlás u svojho učiteľa / učiteľky anglického jazyka do 4.4.2023 a po zaplatení štartovného vo výške 6,50 EUR ťa zaregistrujeme. Samotná súťaž sa bude realizovať 27.4.2023 na hodinách anglického jazyka.

• Milé žiačky, milí žiaci,

• chceli by sme vám ešte raz pripomenúť, že dnes je posledná možnosť na zakúpenie školského merchu. Takže ak ste tak ešte neurobili, do toho!

V týchto dňoch sa oslavuje Medzinárodný deň zdravého spánku spolu so Svetovým dňom spánku a preto sme sa rozhodli budúci týždeň, 20.3. (pondelok), usporiadať pyžamový deň. Využite túto príležitosť a príďte do školy aj vy vo svojom obľúbenom pyžame:)

Hneď na druhý deň, 21.3., sa oslavuje Svetový deň Downovho syndrómu, počas ktorého si ľudia po celom svete obliekajú dve rôzne ponožky. Neváhajte sa teda zapojiť aj vy a príďte vo vlastnej netradičnej kombinácii ponožiek.

Tešíme sa na vás,

váš Školský parlament

• 6. ročník SSEL turnaja

• Slovenská stredoškolská ešportová liga už 6. rok usporadúva turnaj školských tímov. Študenti sa môžu bezplatne registrovať do 17.03.2023. Vyžaduje sa intenzívna tímová spolupráca a aktívna znalosť anglického jazyka. Viac informácií nájdete tu:

• MEDART 2023 -- súťaž pre stredoškolákov

• Rád tvoríš? Píšeš? Fotografuješ? Zaujímaš sa o svet médií? Chceš si vyskúšať na vlastnej koži povolanie novinára, publicistu, filmára či fotografa?

Je tu nová výzva pre teba!

Viac informácií sa dozvieš na stránke medart.ku.sk

•

Riaditeľka školy informuje  všetkých žiakov a rodičov o  udelení riaditeľského voľna z organizačných dôvodov

dňa 15. marca 2023 (streda)

Žiaci – stravníci, budú automaticky odhlásení zo stravy.

Riadne vyučovanie pre všetky ročníky bude pokračovať od štvrtka,  16.3.2023.

PaedDr. Edita Lysinová, riaditeľka školoy

• Krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku

• Krásne výsledky dosiahli súťažiaci na krajskom kole Olympiády v anglickom jazyku. Súťaž sa konala 16. februára 2023 v Trnave, kde Gréta Gallová (Sexta A) získala 3. miesto v kategórii 2A a Valentína West (Sekunda A)  veľmi pekné 4. miesto v kategórii 1C – anglofónni žiaci.

Súťažiacim gratulujeme!

• Krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku

• Ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu školy na krajskom kole olympiády v nemeckom jazyku a srdečne gratulujeme Maximilianovi Hippmannovi z triedy Septima k druhému miestu v kategórii germanofónnych žiakov 2C (iba o 1 bod takmer prvý!!!) a Karolíne Kolenčiak z Kvarty k štvrtému miestu v kategórii 2B. Prajeme im, aby boli aj o rok aspoň takto úspešní.

Mgr. Denisa Horváth Chochola