• Blog školského psychológa

• Výsledky dotazníka 2018/2019 GMRŠ pre žiakov školy

• 18.12.2019 20:47
          • V školskom roku 2018/2019 sme po štvrtýkrát pristúpili k realizácii školského dotazníka. Jeho cieľom je získavanie spätnej väzby o fungovaní rôznych oblastí školy, mapovanie jednotlivých oblastí života školy , vedenie dialógu so žiakmi školy. Posledný dotazník obsahuje aj novú časť, oblasť osobnostného rozvoja žiakov a tému šikany.  Delí sa na nasledovné časti:

a) Indikátory osobnostného rozvoja žiakov (psychická stabilita a zdravý osobnostný rozvoj dospievajúcich)
            b) Materiálno technické vybavenie školy a s tým spojené témy (estetika, čistota)
            c) Osobnosť učiteľov a výchovno-vzdelávací proces
            d) Jedáleň
            e) Školský poriadok (efektivita) a vzťahy
            f) Šikana a preventívne aktivity
            g) Voľné vyjadrenia k fungovaniu školy (návrhy, nápady)

Prečítajte si komplexnú správu a zistite, či sú deti našej školy šťastné, aké hodnoty vyznávajú alebo v akých oblastiach fungovania školy došlo k zmenám oproti poslednému dotazníku z roku 2016/2017.

• Trochu stresu neuškodí ale pozor, ak je ho príliš.

• 03.12.2019 14:38
          • Je dokázané, že istá dávka stresu má pre telo priaznivý účinok. Sami dobre vieme, že pri istej úrovni tlaku sa dokážeme vyburcovať k lepším výsledkom. Avšak vysoká úroveň stresu a predovšetkým dlhotrvajúci stres, môžu mať pre psychiku, ako aj somatiku (telo) ničivý účinok. Rozlišujeme dva druhy stresu – dobrý stres (eustres) a zlý stres (distres). Distres môže prerásť do chronického stresu, ktorý je aj príčinou mnohých chorôb.

• Mamuty  a zebry– čo majú spoločné so stresom?
          • Mamuty a zebry– čo majú spoločné so stresom?

• 30.11.2019 23:20
          •

Slovo stres sa stal súčasťou nášho bežného slovníka. Často počúvame, že je človek vystresovaný alebo, že v dôsledku nadmerného stresu došlo k atypickému správaniu, či zdravotným problémom. Stres má svoje miesto v školách, práci, v športe, v živote dospelých aj mládeže.

• Život s technológiami

• 08.11.2019 13:37
          • Ponúkame Vám pár zaujímavých a inšpiratívnych videí, článkov a infografiku, ktoré hovoria o dnešnom živote s technológiami.