Čo je v živote dôležité a čo je jeho zmyslom?
Je možné niekoho poznať úplne?
Prečo mám pocit, že ostatní majú všetko pod kontrolou, len ja tápem?
Sme vo vesmíre sami?
Vie byť človek šťastný aj bez peňazí?
Ako predísť stresu, strachu a neistote v medziľudských vzťahoch?
Môžeme brať život ako hru?
Dokáže byť človek šťastný aj keď nedosiahne všetko, čo pôvodne chcel dosiahnuť?
Ako viem, čo je pre mňa to pravé, keď ma baví viacej vecí (povolaní)? Ako si vybrať, aby sme to potom neľutovali?
Ako si čo najefektívnejšie rozvrhnúť čas, keď rozvrhy ani diáre nepomáhajú?
Ako vznikol vesmír?
Aké je to prvýkrát bývať sám?
V ktorom momente sa človek cíti už dospelý?
Ako vieme, že je niekto pre nás ten pravý? Existujú spriaznené duše? Radšej byť podvedený, alebo podviesť?
Čo je po smrti?
Je empirické pozorovanie jediné správne a prijateľné?
Ako je možné, že sme jediné „živočíchy“, ktoré žijú taký vyspelý život a budujú ročne toľko vecí?
Existuje morálka?
Je smrť jediná vec, čo nie je relatívna?
Ako je možné, že fotóny vedia, kedy sú sledované?
Čo je vedomie a kde sa nachádza?
Aký je to pocit umrieť?
Je možné, že sa po smrti znovuzrodíme? Budeme si niečo poamätať?
Ako vznikol Boh?
Kam sa vesmír rozširuje? Kebyže prídem na miesto, kde sa vesmír vo svojom rozpínaní ešte nedostal, narazila by som do nejakej neviditeľnej steny?
Prečo sa peniaze zarábajú tak ťažko a míňajú tak ľahko?
Ako sa stať úspešným v živote?
Čo si majú ľudia ponechať, aby nestratili svoje „vnútorné dieťa“ popri práci?
Koľko je „dosť“?