• Blog školského psychológa

• Návod, ako sa za 1 minútu ukľudniť.

• 17.01.2022 07:23
          • Ste nervózni pred odpovedaním, písomkami? Ste v situácii, že Vám na niečom veľmi záleží a vy cítite, že Vám búši srdce, potia sa ruky, točí sa hlava alebo sa celý trasiete? Je to normálne. Ide o prirodzenú reakciu na vonkajší, či vnútorný podnet a hovoríme tomu stres.

• Niekedy stačí málo. Stačí sa opýtať: "Si ok?"

• 15.02.2022 08:56
          • Dobré medziľudské vzťahy sú základom dobrého duševného zdravia. Už od októbra žijeme na našej škole touto témou. Pre rodičov, žiakov ale aj nás všetkých na škole pripravujeme malé prekvapenie, ktoré predstavíme v najbližšom období.  Zatiaľ Vám dávame do pozornosti veľmi pekný, krátky animovaný film na tému pochopenia,  podpory, opory a priateľstva. (8 min.)
          • Dištančné vzdelávanie v pohode

• 14.12.2021 09:52
          • Pár rád, ako zvládnuť dištančné vzdelávanie efektívne, v pohode a tak, aby deti po návrate do školy nepociťovali veľké vedomostné nedostatky. Milé deti, tu je pár rád pre Vás v tomto období:

• Nebojme sa hovoriť o duševných chorobách

• 22.10.2021 10:19
          • Keď hovoríme o duševnom zdraví, mali by sme vnímať jeho dve roviny. Na jednej strane je to diskusia o duševných chorobách a na strane druhej to, ako sa starať o dobré duševné zdravie. Pri duševných chorobách sa musíme snažiť o destigmatizáciu celej problematiky, vzdelávať o duševných chorobách a informovať o formách podpory a liečby duševných porúch.