• Anglický jazyk

ŠK.ROK 2016/2017

V stredu 29. 03. 2017 sme sa opäť spojili a držali palce našim dvom vynikajúcim študentom - Oliverovi Bukorovi z Kvarty A a Stelle Zoé Lukyovej zo Septimy A, ktorí nás reprezentovali na celoštátnom kole 27. ročníka Olympiády v anglickom jazyku v Bratislave. Olympiáda v anglickom jazyku je postupová súťaž a naši zverenci sa ako víťazi príslušných kategórií predchádzajúcich kôl prebojovali až do finále, v ktorom statočne, zodpovedne a úspešne hájili farby nášho gymnázia. Stella Zoé Lukyová sa vo svojej kategórii umiestnila na víťaznom - prvom mieste a Oliver Bukor si odniesol diplom s titulom úspešný riešiteľ. Obom študentom blahoželáme a prajeme veľa podobných úspechov!

Renáta Orosová

15. február 2017 bol od skorého rána výnimočným dňom. V dobrej nálade a s túžbou vyhrať sme sa vybrali do Trnavy, kde sa konalo krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Naša škola sa do tohto dňa pýšila až dvoma víťazmi z okresného kola, ktorí predtým v Dunajskej Strede zdolali svojich súperov a postúpili do krajského kola v príslušných kategóriách. Boli nimi Oliver Bukor - žiak Kvarty A, ktorý nás v Trnave reprezentoval v kategórii 1B a Stella Zoé Lukyová - žiačka Septimy A, ktorá nás v Trnave reprezentovala v kategórii anglofónnych žiakov. Obaja preukázali nadštandardné vedomosti spojené s príjemným vystupovaním, čo im obom prinieslo víťazstvo aj v krajskom kole. Preto naša škola naďalej pýši dvoma víťazmi, avšak tentokrát už krajskými!

Obom našim študentom blahoželáme a prajeme veľa šťastia a úspechov v celoslovenskom kole.

Good luck!!!

Mgr. Renáta Orosová

____________________________________________________________________________________________________________________

23.11.2016 úspešne prebehlo školské kolo 27.ročníka Olympiády v anglickom jazyku. Žiaci súťažili v piatich kategóriách a títo postupujú do obvodného kola.

Lucia Muchová (SA) - kategória 1A

Oliver Bukor (KA) - kategória 1B

Marcel Churý (2.A) - kategória 2A

Andreea Racsak (3.A) - kategória 2B

Stela Zoé Lukyová (SP)  - kategória 2C2

Obvodné kolo sa uskutoční v Dunajskej Strede dňa 17.1.2017 pre kategórie 1A, 1B a 18.1.2017 pre kategórie 2A, 2B, 2C2

ŚK.ROK 2015/2016

Úspešná reprezentácia na celoštátnom kole Olympiády v anglickom jazyku.

Stella Zoé Lukyová, žiačka triedy SX A, ktorá úspešne reprezentovala našu školu na krajskom kole 26.ročníka Olympiády v anglickom jazyku, postúpila do celoštátneho kola. Reprezentovala v ňom nielen našu školu, ale aj celý trnavský kraj. V kategórii 2C2 (anglofónni žiaci) sa umiestnila na krásnom druhom mieste. Srdečne blahoželáme a želáme ešte veľa takýchto úspechov.

Vysledkova_listina.pdf

Dňa 10.februára 2016 sa uskutočnilo krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Víťazkou v kategórii 2C2  sa stala naša študentka Stella Zoé Lukyová zo Sexty A a postupuje do celoslovenského kola. Víťazke srdečne blahoželáme, ďakujem za reprezentáciu školy a prajeme veľa úspechov!

V utorok 8.12.2015  sa úspešne uskutočnilo školské kolo 26.ročníka Olympiády v anglickom jazyku. Na základe dosiahnutých výsledkov sme z 52 súťažiacich v piatich kategóriách vybrali týchto žiakov, ktorí postupujú do obvodného kola:

Nagyová Slávka (SA)            - Kategória 1A

Bukor Oliver (TA)                 - Kategória 1B

Marcel Churý  (1.A)              - Kategória 2A

Petra Papuláková (OK)         - Kategória 2B

Stela ZoéLukyová (SX)        - Kategória 2C2

Títo žiaci sa zúčastnia obvodného kola v Dunajskej  Strede, kategória 1A a 1B 13.januára 2016 a kategória 2A, 2B a 2C2 14.januára 2016.

GRATULUJEME A DRŽÍME PALCE V OBVODNOM KOLE!