• Blog školského psychológa

• Psychologická podpora - kontakty

• 24.03.2020 14:31
        • Mailová adresa školskej psychologičky psycholog.gymnazium@gmail.com je stále aktívna a môžu ju využívať deti, ako aj rodičia. Zoznam ďalších kontaktov....

• Zoznam ďalších kontaktov (zdroj: http://www.psycholog.nudch.eu/index.php/podpora-koronavirus/psychologicka-podpora):

Psychologická podpora pre deti a dospelých

Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie (VÚDPaP)
          Kontakty pre podporu, ako zvládať mimoriadny stav na Slovensku.
          Pre rodičov, ich deti a pedagogických zamestnancov: koronavirus@vudpap.sk (nonstop)
          Pre rodičov, ktorí akútne potrebujú podporu psychológa: 02 4488 1649 (pracovné dni od 9:30 do 14:30 hod.)
          Bezplatná zelená VÚDPaP linka: 0800 864 883

Psychologická podpora pre dospelých

Linka dôvery Nezábudka
          0800 800 566. Bezplatná, anonymná 24 hodinová linka, kde môže ktokoľvek, kedykoľvek dostať pomoc od profesionálov v prípade psychickej krízy alebo konzultácie akýchkoľvek problémov spojených s duševným zdravím.

Liga za duševné zdravie
          Online poradňa odborníkov z Ligy za duševné zdravie – formou emailu.

Rodičovská linka podpory
          0800 242 333 (14:00 – 17:00). Mesto Bratislava zriadilo v čase epidémie linku pre rodičov, ktorí sa doma ocitli s deťmi v povinnej domácej karanténe. Psychologičky a dobrovoľníčky volajúcim poradia, ako nastaviť denný režim pre rodinu, ako sa doma s dieťaťom učiť či hovoriť o epidémii.

Centrum pre liečbu drogových závislostí
          Dištančná forma poskytovania zdravotnej starostlivosti. Lekár ordinuje na telefónnom čísle 0910 671 342 alebo 02 53417464, na ktorých okrem pravidelnej kontroly predpisuje aj potrebné lieky (e-recept). Všetkým pacientom odporúčame, aby kontaktovali psychológa telefonicky aspoň 1-krát za týždeň. Psychológ je vám k dispozícii telefonicky každý pracovný deň v čase od 9:00 do 17:00 na telefónnych číslach: 02 5341 7464 alebo 0800 800 900.

Národný ústav detských chorôb
          Mgr. Pavol Kardoš - nemocničný psychológ NÚDCH, psychologická podpora rodičov pavol.kardos@nudch.eupavol.kardos.psycholog@gmail.com
          Mgr. Ivana Putšková - logopedička Kliniky detskej psychiatrie LF UK a NÚDCH - logopedická starostlivosť ivana@putsko.sk
          PhDr. Valéria Hudáková - psychologička Kliniky detskej hematológie a onkológie LF UK a NÚDCH, klinická psychologička, psychoterapeutka ponúka psychologické poradenstvo a podporu. Kontaktovať ju môžete cez Facebook alebo na emaile valeriah62@gmail.com.

Psychologická podpora pre deti

IPčko.sk
          Internetová linka dôvery pre mladých ľudí (od 10 rokov po ukončenie štúdia). Bezplatná psychologická pomoc formou chatu emailu v čase od 7:00 do 24:00.

Linka detskej istoty
          116 000 alebo 116 111 - pomoc deťom a mladým ľuďom v ťažkých situáciách, aby na to neboli sami!

Linka detskej dôvery
          Linka, ktorá má uši pre všetky deti 0907 401 749.
          Ak ti niekto spôsobuje bolesť, ak ti ubližuje slovami, ak ťa zastrašuje a týra, ak máš problémy v rodine, v škole, s rovesníkmi, s drogami, ak sa potrebuješ zdôveriť alebo porozprávať, ak máš starosti o kamaráta, ktorého niečo trápi a nevie, na koho sa obrátiť.

Prípadne môžete vyhľadať odborníka na duševné zdravie online. Na to, aby ste sa vyhli možným nekvalifikovaným prístupom využite nasledovne weby:

Projekt PSYCHE - projekt internetovej stránky vznikol z iniciatívy dvoch psychoterapeutov, aby zaplnila „informačnú medzeru“ pre ľudí v kríze, ale aj odborníkov hľadajúcich pomoc pre svojich pacientov.

Slovenská psychoterapeutická spoločnosť – zoznam psychoterapeutov

Slovenská komora psychológov – zoznam členov