• Blog školského psychológa

• Adaptačný program pre nových žiakov

• 03.10.2019 10:43
        • Adaptačný deň sa stal už prirodzenou súčasťou začiatku školského roku na našej škole.

• Aj tohto roku strávili jeden z prvých školských dní žiaci Primy A a 1.A so školskou psychologičkou. Cieľom adaptačného programu je pomôcť deťom prispôsobiť sa novému prostrediu a kolektívu.

Program bol plný hier, súťaží a diskusií. Deti spoznávali, zisťovali čo všetko majú spoločné, ako aj sme sa pokúšali rozplynúť akékoľvek obavy, či strachy z nového prostredia. Primáni zažili balónovú párty a prváci, vypustili nakoniec balóny, na ktorých mali napísané svoje priania. Nových členov našej „rodiny“ prišli privítať aj starší spolužiaci z Kvarty A (Primu A) a 2.A (1.A), ktorí poskytli  praktické informácie z chodu školy.

Všetkým novým študentom želáme veľa úspechov a nech sa im na škole páči.