• Chcel/a by som byť designer?

• V stredu, 27.3. k nám zavítal pán Ing. Marián Minár - medzinárodne renomovaný hardware a software vývojár. Cieľom jeho dvojhodinového interaktívneho workshopu pre študentov kvinty a sexty bolo priblížiť prácu technického vývojára; ukázať, že vzdelávanie a hobby môžu ísť ruka v ruke; ako rozvíjať tvorivé myslenie; ako začať pracovať na vlastných projektoch a ako posunúť svoje vedomosti i technické zručnosti na novú úroveň.

• Geografická olympiáda - okresné kolo

• Dňa 12. 3. 2024 sa uskutočnilo okresné kolo Geografickej olympiády v Dunajskej Strede.  Našu školu reprezentovalo 6 žiakov v dvoch kategóriách. Primán Martin Mikuláš obsadil 1. miesto vo svojej kategórii a bude našu školu reprezentovať na krajskom kole. Ostatní žiaci boli úspešnými riešiteľmi okresného kola. Všetkým súťažiacim srdečne GRATULUJEME a Martinovi držíme palce na krajskom kole.

• GIRL'S DAY 2024

• je kariérny deň pre stredoškoláčky, ktorého hlavným organizátorom je občianske združenie Aj Ty v IT a ktorý sa bude konať vo štvrtok 25. apríla 2024.

Cieľom tohto podujatia je poskytnúť dievčatám vo veku 15 - 19 rokov prehľad o možnostiach uplatnenia sa v IT sektore. Girl's Day spojil sily s takmer 50 spoločnosťami  a IT fakultami na celom Slovensku, aby dievčatám otvoril dvere do sveta informačných technológií. Formou workshopov, diskusií a prehliadok priestorov bude dievčatám poskytnutý blízky pohľad na každodenné fungovanie týchto inštitúcií. Dievčatá budú mať možnosť stretnúť sa so ženami, ktoré už v IT pracujú.

Všetky podrobnosti o programe a registrácii na jednotlivé aktivity sú k dispozícii na http://girlsday.sk.

Zverejnenie programu aktivít pre tento rok je plánované na 18. 3. 2024.

Registrácie pre dievčatá budú otvorené od 25. 3. 2024 od 10:00 hod.

• Písomné maturitné skúšky 2024

• Našich 37 maturantov má za sebou písomnú maturitnú skúšku zo slovenského jazyka a literatúry. Zajtra všetkých čaká skúška z anglického jazyka a vo štvrtok 16-tich z nich skúška z matematiky. Držíme vám palce!