Súťaže

Školský rok 2017/2018

 

 

 

Vyhodnotenie regionálneho kola IQ olympiády

Regionálne kolo Západ  sa uskutočnilo dňa 07. 05. 2018 v priestoroch trnavského samosprávneho kraja.

Do regionálneho kola postúpilo 80 najlepších detí, ktoré postúpili na základe svojich výsledkov v školskom kole zo 4 702 súťažiacich. Deti prišiel povzbudiť aj pán predseda Trnavského samosprávneho kraja pán Jozef Viskupič, ktorý prevzal aj záštitu nad týmto regionálnym kolom a spravil si s nami aj selfíčko. Z 80 najlepších sa Oliver Druska z Tercie A umiestnil na krásnom 14. mieste a Lea Kubíčková z Tercie A sa umiestnila na 21. mieste. Obaja postúpili do celoslovenského kola. Celoštátne finále sa uskutoční dňa 28. 05. 2018 na Smolenickom zámku. Budeme im držať palce.

 

Vyhodnotenie školského kola IQ olympiády

V školskom kole IQ olympiády uspeli Oliver Druska, Tomáš Nagy, Peter Nagy, Lea Kubíčková z Tercie A. Všetci postúpili do regionálneho kola, kde budú reprezentovať v pondelok 07. 05.  2018 našu školu v Trnave. Prajeme im veľa šťastia.

Mgr. Oľga Raganová


JARNÉ FLORBALOVÉ SÚSTO

Dňa 17. 4. sme na ZŠ Mateja Bela odohrali základný postupový zápas. Našich rivalov zo Šamorína sme porazili so skóre 21:8 po dvoch zápasoch a postúpili sme na okresné kolo.

24. 4. sme sa postavili ako hostia na domácu pôdu Dunajskostredčanov. Tento raz však nie traja na troch  ale piati na piatich. Mali sme dve formácie, ktoré boli rovnako odhodlané zvíťaziť. Prvý zápas sme hrali proti ,,červeným“. Prvý polčas sme hrali vyrovnanú partiu, ale v druhom dejstve nastúpila naša silná päťka: Adam Kremnický, Matej Živčák, Tomáš Pilát, Matej Juríčka a Viktor Roľko. Za 5 minút sme skórovali 3x. Zápas sme ľahko udržali pod kontrolou a konečné skóre bolo 3:1 pre Gymnázium M. R. Štefánika Šamorín. Druhý zápas sme hrali proti ,,modrým“. Tých sme hladko zdolali 4:0 a pripravovali sme sa na posledný zápas, ktorý už pre nás nebol strategicky tak dôležitý, ale my sme chceli potvrdiť svoje kvality a tak sme vyhrali 6:1, takže sme vyhrali turnaj a postúpili na krajské kolo.

2. 5. sme nastúpili opäť v Dunajskej Strede na krajské kolo turnaja v zložení: 1. formácia: Adam Kremnický, Matej Živčák, Peter Didek, Lukáš a Viktor Roľkovci, Jonáš Tobiáš Lipovský, Zoltán Sármány, Matej Juríčka, Samuel Gorazd Kapalla, Samuel Gögh. Prvý zápas sme hrali proti Jaslovským Bohuniciam. Prehrávali sme 1:0 ale najmladší člen tímu, Lukáš Roľko z Primy, vyrovnal naším prvým gólom. To nás nabudilo a dokázali sme zápas otočiť, vyhrali sme 1:5. Druhý a posledný zápas základnej časti sme hrali proti Šintave. Hráči zo Šintavy potrestali všetky naše chyby, a tak sme zaslúžene prehrali 3:0. Mrzelo nás, že sme nepostúpili do finále, ale museli sme sa sústrediť na zápas o tretie miesto proti Senici. Bol to veľmi vyrovnaný súboj ale kvalita nášho tímu sa opäť potvrdila, vyhrali sme 4:2. Tretie miesto bolo naše! Unavení ale šťastní dvíhame nad hlavu POHÁR a preberáme diplom z rúk rozhodcu. 

 

Fotografie po kliknutí na obrázok.

                                                           Viktor Roľko

Kvarta A


Naši žiaci na Majstrovstvách Slovenskej republiky v bedmintone

Po predchádzajúcich obvodných kolách sa v dňoch 10. a 11. apríla 2018 stretlo v Liptovskom Mikuláši osem najlepších bedmintonových družstiev stredných škôl. V školskom roku 2017/2018 sa tejto súťaže zúčastnilo 304 škôl z celého Slovenska.

V konkurencií miest ako Bratislava, Banská Bystrica či Košice reprezentovala Trnavský kraj práve naša škola – Gymnázium M. R. Štefánika v Šamoríne. Dominik Boris (Septima A) a Jakub Borgula (Kvarta A) získali konečné piate miesto, keď porazili zástupcov Nitrianskeho a Bratislavského kraja, tesne prehrali s družstvom Prešovského kraja a s neskoršími víťazmi celej súťaže z Banskej Bystrice.

Našim žiakom srdečne gratulujeme k vynikajúcemu úspechu a ďakujeme za pomoc a spoluprácu ich trénerovi - p. Borgulovi.

Fotografie po kliknutí na obrázok.


Celoštátne kolo Olympiády ľudských práv 2018

 

         V dňoch 11. až 13. apríla 2018 som sa zúčastnila celoštátneho kola Olympiády ľudských práv. Pri príležitosti jubilejného 20. ročníka sa táto udalosť konala pod záštitou Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky v obci Omšenie pri Trenčíne.
         Celoštátne kolo, do ktorého postupujú len tí najlepší z celého Slovenska, sa už tradične konalo celé tri dni, ktoré boli naplnené množstvom aktivít a debát s významnými osobnosťami. Každý deň bol zároveň obohatený o zaujímavé a poučné prednášky.

         Počas týchto troch dní som nazbierala mnoho vedomostí a skúseností, ktoré chcem využiť aj budúci rok.

         Olympiáda sa niesla v duchu antickej demokracie a my, súťažiaci, sme sa museli popasovať s neľahkými úlohami. Prvá časť súťaženia pozostávala z náhodne žrebovaných modelových situácií, ktoré sme museli riešiť. Jedinou pomôckou nám boli vlastné vedomosti a poznatky z oblasti ľudských práv.

         Druhý deň mal každý súťažiaci za úlohu obhájiť svoju prácu, ktorú sme museli napísať a poslať pred nejakým časom. Vyberali sme si z niekoľkých tém a všetky sa opäť týkali rovnakej problematiky, a teda ľudských práv.

         Síce som sa nedostala do finálovej ,,dvanástky“, som však rada, že som sa mohla takejto súťaže zúčastniť a obohatiť sa o nové skúsenosti, ktoré v budúcnosti určite zužitkujem. Nepochybujem o tom.

 

Erika Chlebčoková

Septima A

GMRŠ Šamorín


Úspechy našich študentov v okresnom kole Matematickej olympiády


Študenti našej školy si mohli zmerať sily v Matematickej olympiáde so žiakmi ostatných škôl okresu Dunajská Streda. Veľmi nás tešia výsledky, ktoré dosiahli naši najlepší: 

Michal Maniaček (prima) - 1. miesto v okresnom kole v kategórii Z6 
Lukáš Krčmár (prima) - 4. miesto v okresnom kole v kategórii Z6
Peter Bubelíny (prima) – úspešný riešiteľ v okresnom kole v kategórii Z6
Oliver Druska (tercia) - 3. miesto v okresnom kole v kategórii Z8 

Úspešným riešiteľom gratulujeme a prajeme im, aby aj v budúcom školskom roku úspešne reprezentovali školu. 

                                                                                                                      Mgr. Oľga Raganová


Máme medailové umiestnenia v celoštátnom kole jazykových olympiád!

V dňoch 26. a 27. marca 2018 sa v Bratislave konali celoštátne kolá Olympiád v nemeckom a anglickom jazyku. Tak ako po minulé roky,  aj tento rok sme boli pri tom. Ivan Šimo, žiak Oktávy A, postúpil ako víťaz krajského kola Olympiády v nemeckom jazyku v kategórii 2B a Stella Zoé Lukyová, taktiež z Oktávy A, postúpila ako víťazka krajského kola Olympiády v anglickom jazyku v kategórii 2C2.  Osem najlepších zo všetkých krajov Slovenska v oboch cudzích jazykoch sa stretlo, aby si zmeralo svoje znalosti v rôznych oblastiach – čítanie, počúvanie, gramatický test a rozprávanie. Po náročnom dopoludní a silne konkurenčnom  súťažení zasadli komisie a rozhodli.

Vyhodnotenia oboch jazykov prebehli v nádhernej Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave. Bolo to miesto, hodné takého celoslovenského podujatia, ktoré svojou účasťou poctili aj veľvyslanci a kultúrni atašé nemecky hovoriacich krajín.

Netrpezlivo sme očakávali výsledky, ktoré prišli po kultúrnom vystúpení umelcov Orchestra opery Slovenského národného divadla a tieto výsledky nakoniec stáli za to. Obaja naši žiaci stáli na pomyselných stupienkoch víťazov.

Ivan Šimo sa umiestnil na krásnom 3. mieste celoštátneho kola Olympiády v nemeckom jazyku a Stella Zoé Lukyová získala nádherné 2. miesto v celoštátnom kole Olympiády v anglickom jazyku.

Obom žiakom srdečne k ich umiestneniam gratulujeme a prajeme veľa úspechov pri maturite, ktorá ich tento rok čaká a taktiež veľa šťastia v štúdiu na vysokých školách. Verím, že nasledovníci na Gymnáziu M. R. Štefánika  budú v tomto trende vysokej úspešnosti v cudzích jazykov pokračovať aj v ďalších rokoch.

                                                         PaedDr. Danica Stankovská, vedúca PK CJ

 


Hviezdoslavov Kubín 2018 – okresné kolo umeleckého prednesu

 

Výsledky našich žiakov:

2. kategória - poézia 3. miesto Lukáš Krčmár - PA

3. kategória - poézia 3. miesto Natália Hudecová – KA

                      próza 2. miesto A. Šimurdová - SA

                                3. miesto Romana Bodnárová –TA

4. kategória - poézia 2. miesto Dominik Boris - SPA

                      próza 1. miesto Samuel Abrahám – SPA

Dramatický krúžok – Vianočná koleda- 2. miesto - žiaci PA, TA, SXA

Žiakov pripravovali: Mgr. G. Bitterová a Mgr. M. Fabanová

 


DIEVČATÁ MAJÚ VO VOLEJBALE DRUHÉ MIESTO

  Dňa 20. 3. 2018 sme sa zúčastnili okresného kola volejbalového turnaja v Dunajskej Strede. Ako každý rok, aj tento rok sme si turnaj naplno užili. 

  Prvý zápas s domácimi sme síce prehrali, no nedali sme sa zlomiť a ďalší zápas sme vyhrali. Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré, vyhrali sme aj posledným tímom dievčat. S výhrou 2:1 sme získali krásne druhé miesto. Aj keď sa nám nepodarilo poraziť každoročného víťaza - dievčatá z Gymnázia L. Dúbravu z Dunajskej Stredy, sme rady, že sme sa mohli zúčastniť tohto turnaja a nabrať nové skúsenosti do budúcna.

 Turnaja sa zúčastnili dievčatá zo Septimy - Janka Beregházyová, Erika Chlebčoková, Kika Kráľová, z 3. A - Vivien Leckéšiová a Vanessa Baloghová, z Kvinty - Klaudia Koleková a Lucka Goldbergerová, a z 1. A Viki Ravaszová. 

   A na záver veľká vďaka patrí pani prof. Pavolovej, ktorá nás na tento turnaj poctivo pripravovala.

Ďalšie fotografie si môžete pozrieť po kliknutí na obrázok.

Erika Chlebčoková, Septima 


MÁME MATEMATICKÉ HLAVIČKY

V utorok 14. 3. skupinka mladších žiakov nášho gymnázia mierila do Dunajskej Stredy za jediným cieľom – na okresnom kole Pytagoriády dokázať, že sú matematické hlavičky.

A podarilo sa! V kategórii P8 získal Tomáš Nagy z tercia za svojich 24 bodov 1. miesto. A všetci ostatní terciáni – Oliver Druska 19b, Peter Nagy 19b, Lucia Muchová 18b, Samuel Kapalla17b, Matej Živčák 17b a Lea Kubíčková 17b sú úspešnými riešiteľmi okresného kola.

V kategórii P7 úspech opakoval. Jakub Jenčuš zo sekundy, ktorý získal s 21 bodmi taktiež 1. miesto.

No a v kategórii našich najmladších v P6 boli úspešnými riešiteľmi Lukáš Slašťan 22b, Lukáš Roľko 20b, Adam Macura 20b a Júlia Gáborová 18b.

Veľmi sa tešíme a všetkým blahoželáme!

P.S. Bolo by super, ak by sa Tomáš a Jakub so svojim bodovým ziskom dostali do celoštátneho kola. O tom však rozhodne ústredná komisia súťaže po porovnaní výsledkov všetkých okresných kôl. Držme palce!


Postup do krajského kola v dejepisnej olympiáde

V okresnom kole v dejepisnej olympiáde ( 15.2. 2018) sme mali opäť víťazov i úspešných riešiteľov. Za našu školu súťažili šiesti žiaci.

Výsledky:

Kategória F :      1. miesto – Ján Maniaček , Prima A.  V tejto kategórii nie je krajské kolo

Kategória E:       1. miesto – Alica Šimurdová , Sekunda A . Postupuje do krajského kola

Kategória D:       1. miesto – Lea Kubíčková, Tercia A

                             2. miesto – Daniela Svrčková, Tercia A. Obe postupujú do krajského kola

Kategória C:       3. miesto = Slávka Nagyová, úspešná riešiteľka, Kvarta A.

Gratulujeme  k pekným výsledkom.  Postupujúcim želáme veľa chuti do  náročnej prípravy na krajské kolo.

Mgr. Dagmar Malečková


Krajské kolá olympiád v anglickom a nemeckom jazyku

Opäť sme žali úspechy! Dve 1. a jedno 3. miesto na krajskom kole Olympiád z nemeckého a anglického jazyka!

Práve v čase začiatku Zimných olympijských hier v Pchjongčchangu sa traja skvelí nemčinári z Gymnázia M. R. Štefánika vydali sa na cestu do Trnavy na Športové gymnázium Jozefa Herdu. Konala sa tu tiež olympiáda, aj keď trošku iná –
krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Súťaž pozostávala z písomnej časti, v ktorej museli súťažiaci dosiahnuť daný
počet bodov, aby mohli ďalej pokračovať v ústnej časti. To sa podarilo všetkým trom účastníkom: Maxovi Hippmannovi zo Sekundy A, Bianke Katonaovej zo Sexty A a Ivanovi Šimovi z Oktávy A. Slávnostný okamih vyhlásenia výsledkov čakali v napätí, no stálo to za to. Max získal výborné 3. miesto v svojej kategórii 1C. Bola to jeho prvá takáto súťaž a je to naozaj sľubný začiatok. Veríme, že počas svojho štúdia bude reprezentovať našu školu naďalej s minimálne takýmto úspechom. Bianka Katonaová získala veľmi pekné 6. miesto v tvrdej konkurencii a dúfame, že budúci rok sa jej zadarí ešte viac. Keďže Ivan je v poslednom ročníku stredoškolského štúdia, lúči sa so súťažou Olympiáda v nemeckom jazyku vynikajúcim umiestnením. Z 1. miesta v kategórii 2B postupuje do celoštátneho kola, ktoré sa bude konať 26. 3. 2018.


Rovnaký priebeh mal aj nasledujúci deň. Naša maturantka Stella Zoé Lukyová z Oktávy A sa zúčastnila Olympiády v anglickom jazyku, ktorá sa konala na Strednej priemyselnej škole taktiež v krajskom meste Trnava. Stella bravúrne zvládla písomnú
časť a svoje kvality potvrdila aj na ústnej časti. V minulom školskom roku sa Stella Zoé stala víťazkou celoštátneho kola
Olympiády v anglickom jazyku, a tak sme jej postup aj tento rok netrpezlivo očakávali. Stella Zoé nesklamala a z 1. miesta v kategórii 2C2, ktoré získala, postupuje do celoštátneho kola, ktoré sa bude konať 27.3.2018 taktiež v Bratislave.
Všetkým súťažiacim srdečne gratulujeme a postupujúcim Stelle Zoé a Ivanovi držíme palce vo finále!

Mgr. Linda Mókusz Hombauer a PaedDr. Danica Stankovská


Krajské kolo Olympiády ľudských práv v Hlohovci:

"Máme postup na celoštátne kolo..."

      Vo štvrtok, 8. februára, sme sa zúčastnili krajského kola Olympiády ľudských práv v Hlohovci. Našu školu reprezentovali Samuel AbrahamErika Chlebčoková zo Septimy A.

      V silnej konkurencii tých najlepších z celého kraja sa našim žiakom darilo od začiatku. Iba pätnásť najlepších z najlepších mohlo po úspešnom absolvovaní písomného testu postúpiť do ústnej časti. V našom prípade sa to podarilo obom súťažiacim. Už tento postup znamenal obrovský úspech, ale naše víťazné ťaženie sa tým ešte neskončilo.

      Na slávnostnom vyhodnotení sme sa dozvedeli príjemnú správu. Erika Chlebčoková nás bude reprezentovať v celoštátnom kole Olympiády ľudských práv, ktoré sa uskutoční v dňoch 11. až 13. apríla.

      Erike srdečne blahoželáme a držíme palce, aby podobný úspech zaznamenala aj v apríli.

 

 

Výsledky okresného kola Olympiády v anglickom jazyku
16. januára 2018 sa všetci víťazi školských kôl olympiády v anglickom jazyku pre nižšie vekové kategórie stretli v Dunajskej Strede, aby si zmerali sily v okresnom kole. Farby našej školy hájili: Gréta Gallová z Primy A a Lucia Muchová z Tercie A.
Dievčatá na súťaži odprezentovali naše úplne nové školské tričká, a samozrejme, i vedomosti. Grétka sa umiestnila na krásnom 2. mieste a Lucka si vybojovala čestné uznanie.
Dievčatám blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov!!!
 
 

Výsledky školskej výtvarnej súťaže:

Návrh na osvetový plagát „ Proti škodlivým závislostiam“

Tradičná školská súťaž  je súčasťou osvetového týždňa, ktorý sa na škole organizuje každý november.

V tomto školskom roku sa jej zúčastnilo šesť  študentov. Ich práce hodnotili všetci členovia našej školy. Mohli sa podpísať pod ten plagát, ktorý sa im najviac páčil.

1. miesto – Victoria Betušová – Sexta A

2. miesto – Simona Valigurová – Oktáva A

3. miesto – Zuzana Svrčková – 3. A

Na veľmi dobrej úrovni boli aj ostatné výtvarné práce, ktoré si môžete pozrieť vo fotoalbume.


Výsledky školského kola v dejepisnej olympiáde

V dňoch 12. – 14. decembra 2017 sa uskutočnilo školské kolo v dejepisnej olympiáde. Žiaci súťažili v štyroch kategóriách: F – Prima A,  E – Sekunda A,  D – Tercia A,  C – Kvarta A. Úspešný bol ten žiak, ktorý mal minimálne 60% správnych odpovedí.

Celková úspešnosť  ( počet úspešných súťažiacich v jednotlivých kategóriách) bola:

Kategória F = 53%, kategória E = 80%, kategória D = 88%, kategória C = 71%.

Do okresného kola môžu postúpiť len dvaja najúspešnejší žiaci v každej kategórii.

Kategória F = Prima A :          1. Ján Maniaček – 87 %

                                               2. Lukáš Krčmár – 86 %

Kategória E = Sekunda A:       1.- 2.  Petra Juriková – 91 %

                                                          Alica Šimurdová – 91 %

Kategória D = Tercia A :        1. – 2. Daniela Juráčiková – 95%

                                                            Daniela Svrčková – 95 %

Kategória C – Kvarta A :        1. Slávka Nagyová – 92 %

                                               2. Viktor Roľko – 90 %

Všetkým úspešným riešiteľom gratulujeme.

Okresné kolo    bude 14. februára 2018 v Dunajskej Strede.         

Mgr. Dagmar Malečková


Vyhodnotenie školského kola Pytagoriády

Vo štvrtok 14.12. 2017 písali žiaci primy, sekundy a tercie školské kolo Pytagoriády. Súťaž zastrešuje ministerstvo školstva a tento rok sa konal už 39.ročník tejto súťaže. Žiaci počas 60 minút riešia 15 úloh a za každú úlohu môžu získať 1 bod. Úspešným riešiteľom je ten, kto získa 10 a viac bodov. Úspešní riešitelia však môžu ešte svoje skóre vylepšiť – ak budú rýchli, môžu úlohy odovzdať skôr a za každé ušetrené 4 minúty sa im pripočítava 1 bod. Je to otázka ich taktiky a stratégie.

Úspešní riešitelia z každej kategórie postupujú na okresné kolá a najlepší z okresných kôl postupujú na celoštátne kolo. Dúfame, že naši žiaci zabodujú a budú úspešne reprezentovať svoju školu na okresnom a snáď aj v celoštátnom kole.

Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme!

 

 

Kategória P6

 

 1. Lukáš Roľko                     14 + 9 = 23 bodov
 2. Adam Macura                    11 + 9 = 20 bodov
 3. Ján Maniaček                     10 + 10 = 20 bodov
 4. Juliana Gáborová               10 + 8 = 18 bodov
 5. Lukáš Slašťan                    10 + 7 = 17 bodov
 6. Lenka Jančoková               11 + 6 = 16 bodov
 7. Júlia Savková                     11 + 4 = 14 bodov

                      Gallová Gréta                     11 + 4 = 14 bodov

 

Kategória P7

 

 1. Margaréta Jandačková       14 + 9 = 23 bodov
 2. Dávid Prívara                    14 + 7 = 21 bodov
 3. Ema Czuczová                   12 + 6 = 18 bodov

          Alex Amberský                 12 + 6 = 18 bodov

 1. Jakub Jenčuš                      10 + 8 = 18 bodov
 2. Timotej Takáč                    12 + 5 = 17 bodov
 3. Petra Juríková                    10 + 2 = 12 bodov
 4. Nicol Budiašová                              11 bodov

 

Kategória P8

 

 1. Samuel Gorazd Kapalla     14 + 2 = 16 bodov

          Tomáš Nagy                      14 + 2 = 16 bodov

 1. Lea Kubíčková                  13 + 3 = 16 bodov

          Oliver Druska                    13 + 3 = 16 bodov

 1. Lucia Muchová                  12 + 4 = 16 bodov
 2. Matej Jakub Živčák           11 + 5 = 16 bodov
 3. Peter Nagy                         13 + 2 = 15 bodov
 4. Dominik Patrik Jančok      12 + 3 = 15 bodov
 5. Dávid Čepček                    10 + 5 = 15 bodov
 6. Daniela Juráčiková            12 + 2 = 14 bodov
 7. Romana Bodnárová           10 + 4 = 14 bodov

          Natália Durkáčová             10 + 4 = 14 bodov

 1. Laura Mrázová                  12 + 1 = 13 bodov
 2. Anna Maniačková             10 + 2 = 12 bodov

Veľký úspech na súťaži Shakespeare Memorial!
 
Dňa 7.12.2017 sa v Zichyho paláci v Bratislave konala literárna súťaž s názvom Shakespeare Memorial. Je to súťaž rôznych vekových kategórií v prednese poézie a prózy z diel autorov anglicky hovoriacich krajín a súťaž v tvorivom písaní v anglickom jazyku. Našu školu reprezentovala Kristína Szabová z Kvinty A. 
Kika vystúpila pred porotu a obecenstvo s vlastnou tvorbou, upútala pozornosť nápadom, kreativitou a peknou angličtinou, čo jej vynieslo krásne druhé miesto. Kika si tak okrem skvelého pocitu a novej skúsenosti odniesla aj diplom s darčekom. Blahoželáme!!!
Mgr. Renáta Orosová
 

Online informatická súťaž i-Bobor

V týždni od 6. do 13. novembra 2017 sa uskutočnila medzinárodná online informatická súťaž iBobor. Zúčastnili sa na nej aj naši žiaci zo Sekundy A (13 žiakov), Tercie A, Kvinty A (z týchto tried všetci žiaci), Sexty A a Septimy A (všetci žiaci), III. A (3 žiaci) a 7 žiakov z Oktávy A.

V pondelok 6. 11. 2017 súťažili žiaci Kvinty A a Sexty A (kategória Junior), v utorok žiaci III. A, Septimy A a Oktávy A (kategória Senior), vo štvrtok žiaci Sekundy A (kategória Benjamín) a v piatok žiaci Tercie A (kategória Kadet). Zo všetkých zúčastnených žiakov (81) máme  48 úspešných riešiteľov (dosiahli viac ako 50 bodov):

kategória Benjamín:

Alex Amberský, sekunda A 73,34 bodov, 99. percentil
Dávid Prívara, sekunda A 69,34 bodov, 98. percentil
Timotej Takáč, sekunda A 66,68 bodov, 97. percentil
Margaréta Jandačková, sekunda A 62,68 bodov, 93. percentil
Lea Lengyelová, sekunda A 60,02 bodov, 90. percentil
Tomáš Slatinský, sekunda A 60,02 bodov, 90. percentil
Michal Sabol, sekunda A 57,35 bodov, 86. percentil
Alex Ján Betuš, sekunda A 53,36 bodov, 80. percentil

 

kategória Kadet:

Jordan Bartko, tercia A 73,34 bodov, 98. percentil
Dominik Patrik Jančok, tercia A 73,34 bodov, 98. percentil
Oliver Druska, tercia A 66,68 bodov, 94. percentil
Peter Nagy, tercia A 66,68 bodov, 94. percentil
Tomáš Nagy, tercia A 66,68 bodov, 94. percentil
Simona Szabóová, tercia A 65,34 bodov, 91. percentil
Daniela Juráčiková, tercia A 64,01 bodov, 90. percentil
Lea Kubíčková, tercia A 64,01 bodov, 90. percentil
Laura Mrázová, tercia A 64,01 bodov, 90. percentil
Matej Jakub Živčák, tercia A 64,01 bodov, 90. percentil
Samuel Gorazd Kapalla, tercia A 62,68 bodov, 89. percentil
Dávid Čepček, tercia A 61,35 bodov, 86. percentil
Romana Bodnárová, tercia A 60,02 bodov, 85. percentil
Sofia Somolániová, tercia A 60,01 bodov, 83. percentil
Lukáš Kobza, tercia A 58,68 bodov, 83. percentil
Anna Maniačková, tercia A 58,68 bodov, 83. percentil
Stella Ižová, tercia A 57,35 bodov, 81. percentil
Viliam Horečný, tercia A 56,02 bodov, 78. percentil
Lucia Muchová, tercia A 50,69 bodov, 68. percentil
Katarína Valová, tercia A 50,69 bodov, 68. percentil

 

kategória Junior:

Katarína Borgulová, kvinta A 66,68 bodov, 99. percentil
Ema Jašeková, kvinta A 57,35 bodov, 97. percentil
Oliver Bukor, kvinta A 54,69 bodov, 96. percentil
Lucia Goldbergerová, kvinta A 52,02 bodov, 94. percentil
Samuel Šurman, kvinta A 52,02 bodov, 94. percentil
Dominika Šnegoňová, kvinta A 50,69 bodov, 92. percentil

 

kategória Senior:

Katarína Bielčiková, septima A 69,34 bodov, 97. percentil
Miroslav Švehla, septima A 65,34 bodov, 94. percentil
Jana Beregházyová, septima A 64,01 bodov, 93. percentil
Alexander Pivovarov, septima A 64,01 bodov, 93. percentil
František Gajdács, oktáva A 62,68 bodov, 91. percentil
Jakub Kuchár, oktáva A 61,35 bodov, 90. percentil
Bibiána Bukorová, septima A 60,02 bodov, 88. percentil
Dominik Boris, septima A 58,68 bodov, 87. percentil
Adam Žigo, septima A 58,68 bodov, 87. percentil
Erika Chlebčoková, septima A 57,35 bodov, 85. percentil
Peter Plavy, oktáva A 57,35 bodov, 85. percentil
Patrik Szabó, oktáva A 57,35 bodov, 85. percentil
Stella Zoé Lukyová, oktáva A 54,69 bodov, 81. percentil
Ivan Šimo, oktáva A 52,02 bodov, 76. percentil

 

Úspešným riešiteľom blahoželáme!

 


EXPERT

      30. novembra, ako už každoročne, sa konalo na našej škole ďalšie kolo zaujímavej a obľúbenej celoslovenskej súťaže EXPERT. V tomto školskom roku sa do nej zapojilo 81 študentov nášho Gymnázia M. R. Štefánika.

      Súťaž je jednorazová a individuálna. Každý súťaží sám za seba vo svojej vekovej kategórii a vo vybranej téme. Pravidlá súťaže sú jednoduché – každý prihlásený žiak si pred začiatkom súťaže vyberie dve z ponúkaných tém a v priebehu súťaže odpovedá na otázky a rieši úlohy v rámci týchto tém. Svoje odpovede žiaci zapisujú do odpovedníkov, ktoré sú centrálne spracované a vyhodnotené pre jednotlivé vekové kategórie a témy v rámci celého Slovenska. V tomto ročníku boli ponúknuté témy „Spoločnosť kedysi a dnes“, „Svetobežník“, „Mozgolamy“, „Tajomstvá prírody“, „Góly, body, sekundy“, „Do you speak Englisch“.

      Tohtoročný priebeh súťaže poznačili dve okolnosti. Prvou bolo miesto, kde súťaž prebiehala – tento rok sme písali v školskej jedálni, nakoľko v aule ešte končili práce s výmenou okien a oktaváni sa pripravovali na svoju stužkovú. A druhou okolnosťou bol prvý tohtoročný sneh, ktorý spôsobil meškanie dopravy a tak niektorí súťažiaci začali písať neskôr ako väčšina.

      Všetky súťažné odpovedníky boli odoslané na adresu organizátorov a všetci čakáme, ako súťaž dopadne. Pripomínam súťažiacim, že 21.decembra budú výsledky jednotlivých žiakov zverejnené na internete a každý si bude môcť pozrieť, ako uspel pomocou svojho kódu na stránke Expert. Celkové výsledky školy dodajú organizátori až v januári budúceho roka.

Ak ste sa tento rok nezapojili a chcete to skúsiť nabudúce, alebo vás len zaujíma, aké otázky tento rok žiaci riešili, tak tu je zopár otázok z tohto ročníka súťaže. Skúste, či nájdete správnu odpoveď na otázku:

 1. Slovenská ľudová architektúra pozná pojem pitvor. Čo sa skrýva pod týmto označením?
 1. drevená budova na uskladnenie sena
 2. pivnica vykopaná do svahu
 3. predsieň dedinského domu
 4. maštaľ pre kone

 

 1. V ktorej z týchto vodných plôch by mala loď počas plavby najplytší ponor?
 1. v Mŕtvom mori
 2. v Baltskom mori
 3. v Egejskom mori
 4. v Stredozemnom mori

 

 1. V kartových hrách má väčšinou eso najvyššiu hodnotu. Pojem eso sa však používa aj v športových hrách, napr. vo volejbale či tenise. Čo toto označenie v týchto športoch znamená?
 1. priamy bod zo smečovania
 2. priamy bod z podania
 3. priamy bod po bloku
 4. priamy bod po tzv. rýchliku

 

 1. Mirka sa zamyslela: „Predvčerajšok aj pozajtrajšok sú pracovné dni.“ Ktorý deň v týždni nemohol byť?
 1. nedeľa
 2. sobota
 3. streda
 4. utorok

 

 1. V troch možnostiach je k javu správne uvedená látka, ktorá tento jav spôsobuje. Ktorá látka je priradená nesprávne?
 1. kyslý dážď – oxid siričitý vo vzduchu
 2. trávenie – kyselina chlorovodíková v žalúdku
 3. hrdzavenie – kyslík vo vlhkom prostredí
 4. sladká chuť – chlorid sodný v jedle

 

Ing. Beáta Pavolová

Ďalšie obrázky zo súťaže si pozriete kliknutím na obrázok.


Školský rok 2016/2017

 

Mladý záchranár CO

 

Súťaž Mladých záchranárov civilnej ochrany už tradične absolvuje aj naša škola, a preto sa aj tento rok osem žiakov gymnázia Milana Rastislava Štefánika zúčastnilo súťaže a odniesli si výborný výsledok. Žiaci sa pripravovali počas celého školského roka pod vedením pána profesora Eugena Hontiho. O dobrý výsledok žiaci bojovali pri rôznych stanovištiach: teoretické testy, streľba zo vzduchovky, pohyb a pobyt v prírode (topografia), civilná ochrana, hasenie malých požiarov a zdravotnícka príprava. Z našej školy bojovali dva tímy, v jednom tíme boli štyria členovia:

Tím A: Cintia Bognárová, Patrícia Gombárová, Viktor Roľko a Zoltán Sármány, ktorí obsadili pekné 4. miesto.

Tím B: Rebeka Čierňavová, Sofia Mária Valentovičová, Adam Gyurcsi a Viktor Kvarda, ktorí obsadili výborné 2. miesto s postupom na Majstrovstvá Slovenska konajúce sa v Gabčíkove 13. - 15. júna.

Na 1. mieste sa umiestnil domáci tím z Dunajskej Stredy. 3. miesto získal tím z Topoľníkov.

                                                                                                                                                           Rebeka Čierňavová                                                                                                                              Tercia  A               


Úspešná reprezentácia školy v krajskom kole Biologickej olympiády

Aj v tomto školskom roku sme sa zúčastnili krajského kola biologickej olympiády. Dievčatá dosiahli vynikajúce výsledky. V kategórii C nás reprezentovala Katarína Borgulová z Kvarty A, ktorá z 20-tich súťažiacich dosiahla 6. miesto a v kategórii B nás reprezentovala Bianka Katonaová z Kvinty A, ktorá z 29-tich súťažiacich dosiahla 5. miesto.

Prečítajte si, ako to celé vnímali dievčatá.

                                                                                              RNDr. Andrea Sidó

Moje pocity z biologickej olympiády

      Moje pocity z tejto súťaže boli veľmi zmiešané. Zo začiatku to boli hlavne obavy a nervozita z toho, ako dopadnem, no zároveň aj istá radosť, že som sa dostala až sem, a to hneď prvý rok, čo som sa do tejto súťaže zapojila.

      Počas riešenia som sa cítila príjemne, keďže otázky mi väčšinou nerobili žiadny problém. Z praktickej úlohy som síce veľa nevedela, ale aspoň som spolupracovala s milým dievčaťom.

      Po skončení som mala dobrý pocit, pretože som urobila všetko, čo som mohla, takže som sa až tak nebála hodnotenia, ale aj tak som dúfala, že budem úspešná riešiteľka. Keď som sa dozvedela výsledky, veľmi ma potešili, lebo som skončila šiesta.

Katarína Borgulová, žiačka Kvarty A

 

Biologickej olympiády v kategórii B som sa zúčastnila po prvýkrát. Úlohy v tejto kategórii sa veľmi odlišujú od úloh z nižších kategórií, ale aj tak som veľmi rada, že som sa mohla zúčastniť, keďže aj počas príprav, aj počas samotnej súťaže som sa naučila veľa dôležitých a zaujímavých vecí.

      V teoretickej časti bolo okolo 40 úloh z oblasti mikrobiológie, genetiky, ekológie, fyziológie a anatómie živočíchov a rastlín.

      Praktická časť bola tiež zaujímavá. V prvej laboratórnej práci sme sa zamerali na trávenie živočíchov – merali sme pH, zaoberali sme sa enzýmami, hormónmi a procesom trávenia. V druhej laboratórnej práci sme sa zaoberali zisťovaním plastidov v dužine paradajok a ich funkciou.

      Na konci sme mali nezvyčajnú, ale veľmi zaujímavú výpočtovú úlohu, ktorá sa týkala predstavy implementovania chloroplastov do kože a rýchlosti vytvárania kyslíka v procesoch fotosyntézy.

      Ďakujem za prípravu pani profesorke Sidó a za možnosť zúčastniť sa tejto súťaže.

                                                                            Bianka Katonaová, žiačka Kvinty A


Vyhodnotenie regionálneho kola IQ olympiády

Po účasti v regionálnom kole, do ktorého bolo pozvaných 80 najlepších účastníkov zo západoslovenského regiónu, postúpil do celoštátneho finále Oliver Druska (Sekunda A). Oliver sa v regionálnom kole umiestnil na krásnom 13. mieste.

Do školských kôl bolo zapojených 10 929 detí. Z nich bolo v každom regióne (kraji) vybraných 80 detí (z našej školy boli vybraní traja súťažiaci - Oliver Druska, Ema Jašeková a Zoltán Sármány), čiže spolu 240. Do celoslovenského kola postupujú 20 najlepší súťažiaci podľa poradia v každom regionálnom kole, spolu 60 detí.

Celoslovenské finále sa bude konať 15. mája 2017 na Oravskom hrade.

Oliverovi gratulujeme a budeme mu držať palce!

Ing. Erika Kuchárová


Vyhodnotenie školského kola IQ olympiády

V školskom kole IQ olympiády uspeli Zoltán Sármány (Kvarta A), Oliver Druska (Sekunda A) a Ema Jašeková (Kvarta A). Všetci traja postúpili do regionálneho kola, kde budú našu školu reprezentovať v pondelok 24. apríla 2017 v Trnave. Držíme palce!

Ing. Erika Kuchárová


VYHODNOTENIE OKRESNÉHO KOLA MATEMATICKEJ OLYMPIÁDY 2016/2017

      Dňa 4.apríla 2017 sa v Dunajskej Strede  uskutočnilo okresné kolo 66.ročníka matematickej olympiády v kategóriách Z6, Z7 a Z8. Do okresného kola MO postúpili všetci žiaci, ktorí boli úspešní v školskom kole. Úspešným riešiteľom okresného kola sa napokon stali tí, ktorí získali aspoň 9 bodov z 18.

      K úspešnému vyriešeniu úloh okresného kola blahoželáme:

Jandáčkovej Margaréte z Primy A, ktorá získala plný počet bodov (18) a obsadila 1. miesto v kategórii Z6.

Jenčušovi Jakubovi z Primy A, ktorý získal o jeden bod menej (17) a obsadil 2. miesto v kategórií Z6.

Nagyovi Tomášovi zo Sekundy A, ktorý obsadil krásne 5. miesto v kategórií Z7 a stal sa úspešným riešiteľom.

Nagyovi Petrovi zo Sekundy A, ktorý získal obsadil 8. miesto v kategórií Z7 a stal sa úspešným riešiteľom.  

        Hoci k úspešnému vyriešeniu chýbal Lee Kubíčkovej povestný jeden bod, ďakujeme aspoň za vzornú reprezentáciu.

Ďakujeme aj žiakom z Tercie A, ktorí sa nezľakli riešiť jednu z najťažších vedomostných olympiád, aj keď sa nestali úspešnými riešiteľmi.

Všetkým riešiteľom okresného kola matematickej olympiády ďakujeme a držíme palce aj nabudúce.

Mgr. Oľga Raganová


Víťazstvo v krajskom kole dejepisnej olympiády !

Lea Kubíčková zo Sekundy A zvíťazila v krajskom kole v kategórii E. Na krásnom treťom mieste sa umiestnila jej spolužiačka Daniela Juráčiková. Bodový rozdiel medzi prvými tromi bol minimálny.

V tejto kategórii už nie je postupové kolo.

Katarína Borgulová z Kvarty A zvíťazila v kategórii C a postupuje do celoštátneho kola!

Blahoželáme žiačkam našej školy k výbornému umiestneniu na krajskom kole Dejepisnej olympiády v Trnave 27.3.2017!

Mgr. Dagmar Malečková


Úspešné celoštátne kolo Olympiády v anglickom jazyku

V stredu 29. 03. 2017 sme sa opäť spojili a držali palce našim dvom vynikajúcim študentom - Oliverovi Bukorovi z Kvarty A a Stelle Zoé Lukyovej zo Septimy A, ktorí nás reprezentovali na celoštátnom kole 27. ročníka Olympiády v anglickom jazyku v Bratislave. Olympiáda v anglickom jazyku je postupová súťaž a naši zverenci sa ako víťazi príslušných kategórií predchádzajúcich kôl prebojovali až do finále, v ktorom statočne, zodpovedne a úspešne hájili farby nášho gymnázia. Stella Zoé Lukyová sa vo svojej kategórii umiestnila na víťaznom - prvom mieste a Oliver Bukor si odniesol diplom s titulom úspešný riešiteľ. Obom študentom blahoželáme a prajeme veľa podobných úspechov!


Vyhodnotenie okresného kola Pytagoriády

      V stredu 14. 3. 2017 sa žiaci Primy A, Sekundy A a Tercie A zúčastnili okresného kola Pytagoriády v Dunajskej Strede. Súťaž zastrešuje ministerstvo školstva a tento rok sa konal už 38. ročník.

      Žiaci počas 60 minút riešili 15 úloh a za každú úlohu mohli získať 1 bod. Úspešným riešiteľom sa stal ten, kto získal 10 a viac bodov. Títo riešitelia však mohli svoje skóre ešte vylepšiť, ak boli rýchli. Za každé ušetrené 4 minúty sa im pripočítal 1 bod. Bola to otázka ich taktiky a stratégie. Okresného kola sa tentoraz zúčastnilo 19 žiakov z našej školy.

Máme dve úspešné riešiteľky zo Sekundy A:        3. miesto Anna Maniačková

                                                                         4. miesto Lea Kubíčková

Dievčatám blahoželáme!

Mgr. Oľga Raganová

 


Naši žiaci ovládli 63. ročník Hviezdoslavovho Kubína okresu Dunajská Streda

      22. a 23. marca sa uskutočnil už 63. ročník Hviezdoslavovho Kubína okresu Dunajská Streda. Gymnázium v Šamoríne malo medzi súťažiacimi už tradične bohaté zastúpenie. Rovnako tradične sme získali aj umiestnenia.

      V druhej kategórii získala Lenka Maárová čestné uznanie za prednes prózyAlicka Šimurdová dokonca prvé miesto za prednes prózy. Žiačky Primy A pripravovala na súťaž Mgr. Gabriela Bitterová.

      V tretej kategórii získal Viktor Roľko čestné uznanie za prednes prózy, Romanka Bodnárová tretie miesto za prednes prózyNatália Hudecová druhé miesto za prednes poézie. Romanku Bodnárovú zo Sekundy A, Viktora Roľka a Natáliu Hudecovú z Tercie A pripravovala Mgr. Miroslava Fabanová.

      Vo štvrtej kategórii získal Dominik Boris tretie miesto za prednes poézie, Kristína Kráľová druhé miesto za prednes poézieRebecca Horváthová prvé miesto za skvelý prednes prózy. Žiakov Sexty A taktiež pripravovala na súťaž Mgr. Gabriela Bitterová.

      Všetkým spomínaným srdečne gratulujeme a pevne veríme, že aj naďalej budú s takým nadšením a citom recitovať. Alicke a Rebecce držíme palce na krajskom kole v Trnave.

Mgr. Miroslava Fabanová


Naši florbalisti 1. v okresnom kole!

Dňa 24.03.2017 sa náš florbalový výber zúčastnil okresného kola v Dunajskej Strede, kde sa stretol s najlepšími tímami okresu. Zostava Dávid Iván, Michal Urban (3. A), Jakub Kuchár (Septima A), Dávid Dobos, Matúš Kačeňák, Alexander Ziman, Adam Žigo, Miroslav Švehla, Dominik Boris (Sexta A) a Zoltán Sármány (Kvarta A) si na začiatku turnaja s prehľadom poradila so SOŠ stavebnou v pomere 3:0. Po tomto zápase nasledoval napínavý duel proti OA Veľký Meder, ktorý však naši chlapci tiež zvládli a vyhrali 2:1. 
Na záver turnaja ich čakal večný rival z Gymnázia A. Vámbéryho. Súboj priniesol boj o každý centimeter priestoru na ihrisku, o každú loptičku a množstvo emócií. Riadny hrací čas priniesol remízu 1:1 a tak sa muselo rozhodovať v nájazdoch. Rozhodla až nervydrásajúca 4. séria, kde náš zadák nájazd premenil a v zápätí nám víťazstvo vychytal náš brankár. 
Vypukla eufória šťastia a náš výber sa tešil z celkového víťazstva. 
Ďakujeme za prípravu pánovi profesorovi Hontimu a už teraz sa tešíme na krajské kolo, ktoré sa uskutoční 06. 04. 2017 v Dunajskej Strede.
Držte palce nášmu tímu.
 
Ďalšie fotografie si pozriete po kliknutí na obrázok...
Florbalový tím
Dominik Boris  (Sexta A)

Naše dievčatá tretie!

Vo štvrtok ráno, 9.3. 2016 sa autobusom do Dunajskej Stredy vybral dievčenský výber našej školy na okresné kolo v dievčenskom volejbale. Dievčatá z Gymnázia M. R. Štefánika z tried Kvarta A (Klaudia Koleková a Tatiana Gáborová), Kvinta A (Barbora Betušová), Sexta A (Janka Beregházyová, Erika Chlebčoková, Rebecca Horváthová, Kristína Kráľová) a II. A (Vanessa Baloghová a Vivien Leckéšiová) sa s vedením pani profesorky Pavolovej  tento školský rok aktívne stretávali na tréningoch volejbalu, čím obnovili milú tradíciu na škole. Tím si plný entuziazmu a očakávaní chcel potvrdiť, že ich práca stála za to. Výsledkom bol deň strávený hraním volejbalu. Dievčatá sa niečo od súperov naučili a hrali ako skvele zohraný tím s krásnym výsledkom 3.-ho miesta a súdržnej hry prevýšili svoje očakávania a z Dunajskej Stredy prichádzali domov so spokojnosťou, s cielom vrátiť sa nasledujúce roky a s pohárom v ruke.

Ďalšie fotografie si pozriete po kliknutí na obrázok...

Rebecca Horváthová

Sexta A


Výsledky okresného kola geografickej olympiády

Dňa 7.2.2017 sa uskutočnilo okresné kolo geografickej olympiády, kde našu školu reprezentovali 3 najlepší žiaci za kategóriu F ( Prima a Sekunda ) ako aj za  kategóriu E ( Tercia a Kvarta ).

V kategórii E na okresnom kole sa Katarína Borgulová  umiestnila na 3. mieste a postupuje na krajské kolo a Kristína Szabová sa stala úspešnou riešiteľkou okresného kola olympiády.

Aj keď sme v kategórii F nepostúpili na krajské kolo, je potrebné vyzdvihnúť žiaka Jakuba Jenčuša z Primy, ktorý obsadil 2. miesto, ale na postup do krajského kola  mu chýbali dva body.

Všetci žiaci preukázali vynikajúce vedomosti a zručnosti.

Všetkým žiakom srdečne gratulujem a Katke držíme palce na krajskom kole geografickej olympiády.

Mgr. Ingrid Kloknerová 

  


Úspešná reprezentácia školy v okresnom kole biologickej olympiády, kat. C

Pri riešení biologickej olympiády je veľmi dôležité mať vedomosti zo všetkých ročníkov a mať všeobecný prehľad v tomto predmete, z tohto dôvodu sa málo žiakov a škôl zapája do olympiády z biológie. Naša škola sa už niekoľko rokov úspešne zúčastňuje v rôznych kategóriách (C,B,A) biologickej olympiády. V tomto školskom roku sa v okresnom kole teoreticko-praktickej časti kat. C zúčastnili žiačky Kvarty A Katarína Borgulová, ktorá sa umiestnila na 2. mieste a postupuje do krajského kola a Alexandra Matulová, ktorá sa umiestnila na krásnom 6. mieste.

Dievčatám gratulujeme a Katke držíme palce v krajskom kole.

RNDr. Andrea Sidó


Úspešná nemčina

 

Krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku sa skončilo krásnym úspechom Ivana Šima zo Septimy A a Bianky Katonaovej z Kvinty A. Ivan obsadil 3. miesto a Bianka 6. miesto. BLAHOŽELÁME! Tešíme sa z ich úspechu!

 

 

Výsledky okresného kola v dejepisnej olympiáde

Dátum: 14. 2. 2017

Kategória F  ( žiaci primy/6.roč. ZŠ)             1. miesto – Samuel Šuňal

                                                                 2. miesto – Lea Lengyelová

Kategória E ( žiaci sekundy/7.roč. ZŠ)          1. miesto – Lea Kubíčková

                                                                  2. miesto – Daniela Juráčiková

Kategória D ( žiaci tercie/8.roč.ZŠ)                1. miesto – Slávka Nagyová

                                                                  3. miesto – Sofia Vargaiová

Kategória F ( žiaci kvarty/9.roč. ZŠ)               1. miesto – Katarína Borgulová

                                                                   3.miesto – Kristína Szabová

Kategória F má iba okresné kolo.

Do krajského kola postupujú súťažiaci na 1. a 2. mieste v kategórii E, D a C.

Všetkým žiakom gratulujeme k výborným výsledkom a držíme palce v krajskom kole.

Mgr. Dagmar Malečková

 

Máme dve 1. miesta v kraji!

15. február 2017 bol od skorého rána výnimočným dňom. V dobrej nálade a s túžbou vyhrať sme sa vybrali do Trnavy, kde sa konalo krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Naša škola sa do tohto dňa pýšila až dvoma víťazmi z okresného kola, ktorí predtým v Dunajskej Strede zdolali svojich súperov a postúpili do krajského kola v príslušných kategóriách. Boli nimi Oliver Bukor - žiak Kvarty A, ktorý nás v Trnave reprezentoval v kategórii 1B a Stella Zoé Lukyová - žiačka Septimy A, ktorá nás v Trnave reprezentovala v kategórii anglofónnych žiakov. Obaja preukázali nadštandardné vedomosti spojené s príjemným vystupovaním, čo im obom prinieslo víťazstvo aj v krajskom kole. Preto naša škola naďalej pýši dvoma víťazmi, avšak tentokrát už krajskými!

 Obom našim študentom blahoželáme a prajeme veľa šťastia a úspechov v celoslovenskom kole.

 Good luck!!!

Mgr. Renáta Orosová

 


Vyhodnotenie školského kola Pytagoriády

Vo štvrtok 8.12. 2016 písali žiaci primy, sekundy a tercie školské kolo Pytagoriády. Súťaž zastrešuje ministerstvo školstva a tento rok sa konal už 38.ročník tejto súťaže. Žiaci počas 60 minút riešia 15 úloh a za každú úlohu môžu získať 1 bod. Úspešným riešiteľom je ten, kto získa 10 a viac bodov. Úspešní riešitelia však môžu ešte svoje skóre vylepšiť – ak budú rýchli, môžu úlohy odovzdať skôr a za každé ušetrené 4 minúty sa im pripočítava 1 bod. Je to otázka ich taktiky a stratégie.

Úspešní riešitelia z každej kategórie postupujú na okresné kolá a najlepší z okresných kôl postupujú na celoštátne kolo. Dúfame, že naši žiaci zabodujú a budú úspešne reprezentovať svoju školu na okresnom a snáď aj v celoštátnom kole.

Všetkým úspešným riešiteľom blahoželáme!

Ing. Beáta Pavolová

 

Kategória P6

 

 1. Jakub Jenčuš                  14 + 10 = 24 bodov
 2. Margaréta Jandačková      13 + 9 = 22 bodov
 3. Ema Czuczová                 13 + 8 = 21 bodov

3.  Samuel Gögh               11 + 10 = 21 bodov

 1. Dávid Prívara                     11 + 9 = 20 bodov
 2. Adam Náhlovský                11 + 8 = 19 bodov

5.  Alex Amberský             10 + 9 = 19 bodov

 1. Timotej Takáč                    10 + 6 = 16 bodov

 

Kategória P7

 1. Samuel Kapalla                 10 + 8 = 18 bodov
 2. Dominik Jančok                 10 + 7 = 17 bodov
 3. Tomáš Nagy                      12 + 4 = 16 bodov
 4. Peter Nagy                        12 + 3 = 15 bodov

4.   Adam Kremnický         10 + 5 = 15 bodov

 1. Lea Kubíčková                   11 + 3 = 14 bodov
 2. Anna Maniačková               10 + 2 = 12 bodov

 

Kategória P8

 1. Viktor Roľko                       11 + 10 = 21 bodov
 2. Rebeka Čierňavová              12 + 4 = 16 bodov

2.   Sofia Valentovičová        12 + 4 = 16 bodov

3.   Petra Prítrská                10 + 4 = 14 bodov

4.   Sofia Vargaiová              10 + 3 = 13 bodov


Výsledky Dejepisnej olympiády – školského kola

Dejepisná olympiáda sa na našej škole uskutočnila v dňoch 8.,9. a 12. decembra 2016. Súťažili žiaci štyroch kategórií  v nižších ročníkoch osemročného gymnázia. Z každej kategórie mohli postúpiť do okresného kola iba prví dvaja úspešní riešitelia. Víťazom i úspešným riešiteľom blahoželáme.

Víťazi:

Kategória F – Prima  A   

1. – 2. miesto ( rovnaký počet bodov) – Lea Lengyelová, Samuel Šuňal

( súťažilo 28 žiakov, z toho úspešných riešiteľov bolo 22)

Kategória E – Sekunda A

1. miesto – Daniela Juráčiková

2. miesto – Lea Kubíčková

( súťažilo 26 žiakov, z toho úspešných riešiteľov bolo 21)

Kategória D – Tercia A

1. miesto – Viktor Roľko

2. miesto – Sofia Vargaiová

( súťažilo 23 žiakov, z toho úspešných riešiteľov bolo 18 )

Kategória C – Kvarta A

1. – 2. miesto ( rovnaký počet bodov) – Katarína Borgulová a Kristína Szabová

( súťažilo 19 žiakov, z toho úspešných bolo 11 )

Mgr. Dagmar Malečková


GEOGRAFICKÁ OLYMPIÁDA (školské kolo)

Výsledková listina školského kola Geografickej olympiády – kategória F ( Prima a Sekunda )

Meno a priezvisko

Monotematická a teoretická časť

Praktická časť

Spolu

Jakub Jenčuš

57

34

91

Adam Varga

55

34

89

Tomáš Nagy

53

35

88

Samuel Kapalla

52

36

88

Oliver Druska

51

37

88

Zuzana Svrčková

52

34

87

Lea Kubíčková

50

36

86

Sofia Somolániová

49

36

85

Alex Amberský

54

30

84

Stella Ižová

46

36

82

Laura Mrázová

47

34

81

Daniela Juráčiková

47

34

81

Lucia Muchová

46

35

81

Simona Szaboóvá

45

35

80

Natália Durkáčová

44

36

80

Katarína Valová

46

33

79

Ivana Púryová

51

27

78

Anna Maniačková

45

33

78

Samuel Šuňal

47

30

77

Dominik Jančok

46

29

75

Margaréta Jandáčková

41

33

74

Jordan Bartko

44

28

72

Maximilián Hipmann

43

28

71

Simona Zaťková

41

27

68

Viliam Horečný

34

29

63

Lukáš Kobza

28

28

56

Michal Sabol

40

14

54

 

Výsledková listina školského kola Geografickej olympiády – kategória E ( Tercia a Kvarta )

Meno a priezvisko

Monotematická a teoretická časť

Praktická časť

Spolu

Katarína Borgulová

54

38

92

Kristína Szaboóvá

54

34

88

Alexandra Matulová

44

38

82

Filip Amberský

53

28

81

Viktor Roľko

53

26

79

Rebeka Čierňanová

55

23

78

Tatiana Gáborová

50

28

78

Peter Didek

49

24

73

Natália Hudecová

49

22

71

Samuel Šurman

45

23

68

Sofia Vargaiová

46

21

67

Matej Štefanka

46

19

65

Zoltán Sármány

46

15

61

Dominika Nagyová

39

20

59

Patrícia Gombárová

46

12

58

Sofia Valentovičová

42

16

58

Slávka Nagyová

44

13

57

Daniela Dúbravská

42

13

55

Jakub Borgula

44

10

54

Petra Prítrská

42

12

54

Adam Gyurcsi

41

12

53

Cintia Bognárová

39

13

52

 

Úspešným riešiteľom olympiády sa stáva ten žiak, ktorý dosiahne v školskom kole minimálne 55 bodov.

Na okresné kolo postupujú prví traja žiaci.      GRATULUJEM


Online informatická súťaž i-Bobor

V týždni od 7. do 11. novembra 2016 sa uskutočnila medzinárodná online informatická súťaž iBobor. Zúčastnili sa na nej aj naši žiaci zo Sekundy A, Tercie A (z týchto tried všetci žiaci), Kvarty A (12 žiakov), Kvinty A (3 žiaci), Sexty A a Septimy A (všetci žiaci), II. A (3 žiaci) a 4 žiaci zo IV. A.

V pondelok 7. 11. 2016 súťažili žiaci Kvinty A, Sexty A a II. A, v utorok žiaci IV. A a Septimy A, v stredu žiaci Tercie A a Kvarty A. Štvrtkový termín bol z dôvodu preťaženého súťažného servera presunutý na utorok 15. 11. Vtedy súťažili žiaci Sekundy A. Zo všetkých zúčastnených žiakov máme 55 úspešných riešiteľov (dosiahli viac ako 50 bodov):

Kategória BENJAMÍN:

Tomáš Nagy, sekunda A 75,00 bodov, 99. percentil
Matej Jakub Živčák, sekunda A 75,00 bodov, 99. percentil
Oliver Druska, sekunda A 73,34 bodov, 98. percentil
Daniela Juráčiková, sekunda A 73,34 bodov, 98. percentil
Stella Ižová, sekunda A 69,67 bodov, 97. percentil
Laura Mrázová, sekunda A 69,34 bodov, 96. percentil
Katarína Valová, sekunda A 69,34 bodov, 96. percentil
Lea Kubíčková, sekunda A 68,34 bodov, 96. percentil
Sofia Somolániová, sekunda A 65,34 bodov, 93. percentil
Samuel Gorazd Kapalla, sekunda A 63,01 bodov, 92. percentil
AlexandraSimona Zaťková, sekunda A 62,68 bodov, 91. percentil
Romana Bodnárová, sekunda A 61,35 bodov, 90. percentil
Dominik Patrik Jančok, sekunda A 57,68 bodov, 87. percentil
Adam Kremnický, sekunda A 57,35 bodov, 86. percentil
Viliam Horečný, sekunda A 56,02 bodov, 85. percentil
Lukáš Kobza, sekunda A 56,02 bodov, 85. percentil
Jordan Bartko, sekunda A 54,69 bodov, 83. percentil
Peter Nagy, sekunda A 53,68 bodov, 82. percentil
Natália Durkáčová, sekunda A 53,36 bodov, 81. percentil
Daniela Svrčková, sekunda A

53,01 bodov, 81. percentil

 

kategória KADET:

Oliver Bukor, kvarta A 80,00 bodov, 100. percentil
Filip Amberský, kvarta A 76,00 bodov, 99. percentil
Adam Gyurcsi, tercia A 76,00 bodov, 99. percentil
Katarína Borgulová, kvarta A 73,34 bodov, 98. percentil
Tatiana Gáborová, kvarta A 73,34 bodov, 98. percentil
Klaudia Koleková, kvarta A 69,34 bodov, 95. percentil
Dominika Šnegoňová, kvarta A 69,00 bodov, 94. percentil
Alexandra Matulová, kvarta A 68,01 bodov, 94. percentil
Tatiana Podolinská, kvarta A 66,68 bodov, 92. percentil
Daniela Dúbravská, tercia A 65,34 bodov, 91. percentil
Elena Bodnárová, kvarta A 64,01 bodov, 90. percentil
Sofia Vargaiová, tercia A 64,01 bodov, 90. percentil
Lucia Goldbergerová, kvarta A 61,35 bodov, 86. percentil
Petra Prítrská, tercia A 59,01 bodov, 82. percentil
Jakub Marchevka, kvarta A 57,35 bodov, 79. percentil
Peter Didek, tercia A 53,35 bodov, 71. percentil
Slávka Nagyová, tercia A 53,35 bodov, 71. percentil
Jakub Borgula, tercia A 50,68 bodov, 64. percentil

 

Kategória JUNIOR:

Kristína Kráľová, sexta A 73,34 bodov, 99. percentil
Katarína Bielčiková, sexta A 64,01 bodov, 97. percentil
Bibiána Bukorová, sexta A 60,02 bodov, 94. percentil
Marcel Churý, 2. A 57,35 bodov, 93. percentil
Adam Jurčík, 2. A 57,35 bodov, 93. percentil
Jana Beregházyová, sexta A 56,02 bodov, 91. percentil

 

Kategória SENIOR:

Stella Zoé Lukyová, septima A 64,01 bodov, 94. percentil
Natália Šebestová, 4. A 63,01 bodov, 94. percentil
Ivan Šimo, septima A 62,68 bodov, 93. percentil
Bianka Bittera, septima A 58,68 bodov, 88. percentil
František Gajdács, septima A 57,35 bodov, 87. percentil
Boris Gnap, 4. A 57,35 bodov, 87. percentil
Patrik Szabó, septima A 57,35 bodov, 87. percentil
Jakub Kuchár, septima A 56,02 bodov, 85. percentil
Paula Kollárová, 4. A 52,35 bodov, 78. percentil
Laura Füleová, septima A 51,02 bodov, 76. percentil
Dominika Lefflerová, septima A 50,69 bodov, 76. percentil

 

Úspešným riešiteľom blahoželáme!


23.11.2016 úspešne prebehlo školské kolo 27.ročníka Olympiády v anglickom jazyku. Žiaci súťažili v piatich kategóriách a títo postupujú do obvodného kola.

Lucia Muchová (SA) - kategória 1A

Oliver Bukor (KA) - kategória 1B

Marcel Churý (2.A) - kategória 2A

Andreea Racsak (3.A) - kategória 2B

Stela Zoé Lukyová (SP)  - kategória 2C2

Obvodné kolo sa uskutoční v Dunajskej Strede dňa 17.1.2017 pre kategórie 1A, 1B a 18.1.2017 pre kategórie 2A, 2B, 2C2

 

PartneriKontakt

Meno školy: Gymnázium M. R. Štefánika
Email školy: gmrs@gymmrssam.sk
Telefón: +42131 5622197 - sekretariát
+42131 5622601 - riaditeľka školy, fax
Adresa školy: ul. Slnečná 2,
931 01 Šamorín
Riaditeľka školy: PaedDr. Edita Lysinová,
elysinova@gymmrssam.sk
Zástupkyňa riaditeľky školy: Mgr. Blažena Sabáčková
Správca stránky: Ing. Erika Kuchárová

Kalendár