• Školský poriadok je prístupný len po prihlásení.

 • Burza kníh

  Dňa 25. 5. 2018 (v piatok) sa uskutoční Burza kníh na 1. poschodí pri pingpongových stoloch - budú sa ponúkať rôzne učebnice za výhodné ceny.

 • Organizácia vyučovania od 21. do 24. mája 2018

  Z dôvodu konania ústnych maturitných skúšok majú v pondelok (21. mája 2018) žiaci Kvinty A, Sexty A, Septimy A a I. A riaditeľské voľno.

  Ostatní žiaci sa budú učiť podľa špeciálneho rozvrhu hodín, ktorý bude zverejnený na stránke školy. Od pondelka do stredy  bude vyučovanie trvať do 12,20 hod., obed sa bude podávať od 12,30 hod. Vo štvrtok sa obed bude podávať tak, ako zvyčajne, čiže od 13,10 do 13,40 hod. Po skončení vyučovania a naobedovaní sa musia žiaci opustiť budovu školy!

 • Už niekoľko rokov realizujeme kariérové poradenstvo pre žiakov predposledných ročníkov nášho gymnázia. Ide o ucelený blok približne 10 stretnutí so školskou psychologičkou v mesiacoch apríl až jún. Jeho cieľom je poradiť dospievajúcim pri rozhodovaní o výbere vysokej školy alebo budúcej profesie.

  Žijeme však vo svete, ktorý prináša obrovské množstvo výziev a budeme sa musieť s nimi konfrontovať. Predovšetkým naša mladá generácia. Napríklad:...

 • Regionálne kolo Západ  sa uskutočnilo dňa 07. 05. 2018 v priestoroch trnavského samosprávneho kraja. Do regionálneho kola postúpilo 80 najlepších detí, ktorí postúpili na základe svojich výsledkov v školskom kole z 4 702 súťažiacich. Z 80 najlepších sa Oliver Druska z Tercie A umiestnil na krásnom 14. mieste a postúpil do celoslovenského kola.

 •       Dňa 4.5.2018 sa žiaci Tercie a Kvarty vydali na vzdelávaciu exkurziu, ktorá bola zameraná na život M. R. Štefánika, nášho česko-slovenského hrdinu.

        Najprv sme mali možnosť pozrieť si jeho rodný dom v Košariskách, ktorý je zrekonštruovaný a premenený na múzeum. ...

 •  

  V pondelok 7. 5. 2018 sa na našej škole konala beseda so známym slovenským spisovateľom Danielom Hevierom. Pán Hevier bol, ako sám povedal, prvýkrát v Šamoríne a  aj na našom gymnáziu. Trocha nám priblížil svoju tvorbu, ...

 • Dňa 17. 4. sme na ZŠ Mateja Bela odohrali základný postupový zápas. Našich rivalov zo Šamorína sme porazili so skóre 21:8 po dvoch zápasoch a postúpili sme na okresné kolo.

 • Výlet do Rakúska - Prima, Kvinta (apríl 2018)

  Do galérie Výlet do Rakúska - Prima, Kvinta (apríl 2018) boli pridané fotografie.

 • Anglický týždeň (apríl 2018)

  Do galérie Anglický týždeň (apríl 2018) boli pridané fotografie.

 • Si šikovná a kreatívna študentka od 12-16 rokov, ktorú láka tvoriť, hrať sa a spoznávať svet IT? Chcela by si sa v tejto prirodzenej zvedavosti realizovať?

  Prihlás sa do súťaže Scratch Match, kde sa vzrušujúci pocit súťaženia stretáva s radosťou z tvorby.

   

 • Po predchádzajúcich obvodných kolách sa v dňoch 10. a 11. apríla 2018 stretlo v Liptovskom Mikuláši osem najlepších bedmintonových družstiev stredných škôl. V školskom roku 2017/2018 sa tejto súťaže zúčastnilo 304 škôl z celého Slovenska.

 • Tematický týždeň

  Základné informácie

  V dňoch 14. 5.-18. 5. 2018 sa na našej škole uskutoční súťaž, ktorá nesie názov Tematický týždeň. Spočíva v tom, že minimálne 50% danej triedy sa musí obliecť do témy daného dňa a zhotoviť čo najbláznivejšiu fotografiu v areáli našej školy.

  Témy sú: Pondelok- Black and white

                  Utorok- Fake Saint Patrick´s Day

                  Streda- Crazy ponožky

                  Štvrtok- Požičaj mi oblečenie!

                  Piatok- Dúhová bomba

  Tieto fotografie nám žiaci zašlú na náš mail- zsr.gmrs@gmail.com do 23. 5. 2018. Z každého dňa bude vyhodnotený jeden výherca a trieda, ktorá sa zúčastní všetkých dní sa stane výhercom celkovým. Všetci víťazi získajú hodnotné ceny na vyhodnotení, ktoré sa uskutoční 25.5.2018 pri ping-pongových stoloch na prvom poschodí po 3. vyučovacej hodine. Tešíme sa na vašu účasť!

 • Výber starších žiakov nášho gymnázia si v týždni od 23. do 27. apríla užil anglicky hovoriacich lektorov z Veľkej Británie. Tentokrát k nám zavítali dvaja noví lektori: Emma Leech a Matty Dyas, ktorých doprevádzala Helen Stayte, ktorá u nás nebola prvýkrát a ako povedala, bola veľmi rada, že si pôsobenie na našej škole mohla opäť zopakovať.

   

 • Emka a jej labka

              V rámci projektu „Dobrovoľne po škole“ sme sa ako trieda rozhodli spojiť s pani Alžbetou Janzetičovou, ktorá si na starosť zobrala už nejedného psíka či mačiatko.

 • Bol nádherný deň a ja aj s triedou sme išli do Rakúska. Išli sme do starobylého  zrúcaného mesta Carnuntum. Na začiatku si nás prebral sprievodca – Tomáš, ktorý nás sprevádzal celý deň. Videli sme rôzne zrekonštruované budovy, ale aj rôzne základy.

 • V dňoch 11. až 13. apríla 2018 som sa zúčastnila celoštátneho kola Olympiády ľudských práv. Pri príležitosti jubilejného 20. ročníka sa táto udalosť konala pod záštitou Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky v obci Omšenie pri Trenčíne.        

 • Študenti našej školy si mohli zmerať sily v Matematickej olympiáde so žiakmi ostatných škôl okresu Dunajská Streda. Veľmi nás tešia výsledky, ktoré dosiahli naši najlepší: 

  Michal Maniaček (prima) - 1. miesto v okresnom kole v kategórii Z6 
  Lukáš Krčmár (prima) - 4. miesto v okresnom kole v kategórii Z6
  Peter Bubelíny (prima) – úspešný riešiteľ v okresnom kole v kategórii Z6
  Oliver Druska (tercia) - 3. miesto v okresnom kole v kategórii Z8 

PartneriKontakt

Meno školy: Gymnázium M. R. Štefánika
Email školy: gmrs@gymmrssam.sk
Telefón: +42131 5622197 - sekretariát
+42131 5622601 - riaditeľka školy, fax
Adresa školy: ul. Slnečná 2,
931 01 Šamorín
Riaditeľka školy: PaedDr. Edita Lysinová,
elysinova@gymmrssam.sk
Zástupkyňa riaditeľky školy: Mgr. Blažena Sabáčková
Správca stránky: Ing. Erika Kuchárová

Kalendár