• Školský poriadok

  Školský poriadok je prístupný len po prihlásení.

 • Súťaž v programovaní ProFIIT 2019

  Fakulta informatiky a informačných technológii Slovenskej technickej univerzity v Bratislave (FIIT STU) organizuje ďalší ročník súťaže stredoškolákov v programovaní ProFIIT 2019.
  Súťaž ProFIIT umožní žiakom stredných škôl, ktorí už majú, alebo chcú získať skúsenosti s programovaním a tvorbou algoritmov, zmerať si svoje schopnosti v našej súťaži. Zároveň víťazi vo finále ProFIIT 2019 získajú bonusové body do hodnotenia prijímacieho konania na FIIT STU pre akademický rok 2019/20...

 • Ako zvládnuť písomkové obdobie?
  15. 1. 2019

  Posledné týždne pred vysvedčením sú vždy plné stresu, napätia zo skúšania a záverečných prác. Ako zvládnuť toto obdobie?

 • Zimný ples

  Zimný ples

  Žiacka školská rada si dovoľuje pozvať žiakov nášho gymnázia na Zimný ples, ktorý sa uskutoční 25.1.2019 v aule budovy nášho gymnázia. Cena lístku je 5€, pričom každý si so sebou môže zobrať jedného hosťa, ktorý si taktiež musí zakúpiť lístok. Príchod na túto akciu bude medzi 18:30-19:00. Môžete sa tešiť na fantastickú zábavu s DJ Vyacheslavom a Kevištenkom (naši sextáni), tombolu, rôzne súťaže či fotokútik. O čarovnej polnoci sa vyhlási kráľ a kráľovná plesu spolu s víťazmi parketu. Potom bude nasledovať ešte jedno tanečné kolo, ktorým celý ples ukončíme. Od všetkých zúčastnených sa vyžaduje slušné oblečenie a partner/ka nie je povinný/ná. Nezabudnite, prísne zakázané sú akékoľvek alkoholické nápoje a cigarety!

  Veľmi sa tešíme na vašu účasť!

 • Vo štvrtok 10. 1. 2019 žiaci Sekundy A a B v skorých ranných hodinách vyrazili do Mlynskej Doliny do RTVS na nakrúcanie súťaže Daj si čas. Napriek už známej dopravnej situácii sme boli v štúdiu načas, ešte aj s časovou rezervou. Čakanie sme si krátili  ...

 • Riaditeľka školy oznamuje uchádzačom o štúdium, že v školskom roku 2019 /2020 otvoríme

    1 triedu v 4-ročnom štúdiu s počtom žiakov 22 ( terajší deviataci ),

  1 triedu v 8-ročnom štúdiu s počtom žiakov 24 ( terajší piataci ).

  Deň otvorených dverí pre záujemcov o 8 – ročné štúdium bude 5. februára 2019  o 17.00 hod. v budove gymnázia.

                                                                         PaedDr. Edita Lysinová,

  riaditeľka školy

 • Školské kolo Pytagoriády

  Vo štvrtok 13. 12. 2018 písali žiaci primy, sekundy a tercie školské kolo Pytagoriády. Súťaž zastrešuje ministerstvo školstva a tento rok sa konal už 40. ročník tejto súťaže. Žiaci počas 60 minút riešia 15 úloh a za každú úlohu môžu získať 1 bod. Úspešným riešiteľom je ten, ...

 • 6. decembra sa v bratislavskom Starom meste, v Zichyho paláci, uskutočnil ďalší ročník súťaže v prednese a v tvorivom písaní poézie a prózy v anglickom jazyku. Našu školu po minuloročnom úspechu reprezentovala Kristína Szabová zo Sexty A. ...

 • Vianočný "handmade" trh (7. december 2018)

  Do galérie Vianočný "handmade" trh (7. december 2018) boli pridané fotografie.

 • Vianočný handmade trh

  Vážení rodičia a žiaci, 7. decembra 2018 sa uskutoční na našej škole vianočný handmade trh od 12.00-17.00, prídu šikovní keramikári, šperkári, budú tam knižky, výrobky z dreva aj pletené veci, košíky, voňavé mydielka i voňavé dobroty...srdečne Vás pozývame.

 • Maturanti z občianskej náuky zažili 3. 12. netradičné dve vyučovacie hodiny. Postaral sa o ne Leo Faragó2. A, ktorý patrí k dobrovoľníkom tímu pre stredoškolákov. Pre maturantov si pripravil workshop zameraný na podporu občianskej angažovanosti. ...

 • V týždni od 26.11. do 30.11. sa uskutočnilo okresné kolo OSJL kategórie C a školské kolo OSJL kategórií A a B. 

   V stredu 28.11. sa Danielka Juráčiková z Kvarty A umiestnila na 2. mieste v okresnom kole OSJL kategórie C, ktoré sa organizovalo v Dunajskej Strede na Základnej škole P. Jilemnického. ...

 • Online informatická súťaž i-Bobor - výsledky

  V týždni od 12. do 16. novembra 2018 sa uskutočnila medzinárodná online informatická súťaž iBobor. Zúčastnili sa na nej aj naši žiaci zo Sekundy A (15 žiakov), Sekundy B (16 žiakov), Tercie A (24 žiakov), Kvarty A (všetci), Kvinty A (18 žiakov), Sexty A (13 žiakov), Septimy A (25 žiakov), IV. A (5 žiakov) a 7 žiakov z Oktávy A.

 • Dobré medziľudské vzťahy - kľúč k spokojnosti
  22. 11. 2018

  Viac ako 70 rokov realizuje Harvard Medical School unikátny výskum, ktorého cieľom je zistiť čo nám v priebehu života prináša šťastie a spokojnosť. Ide o jednu z najdlhších a najfascinujúcejších štúdii na svete. 

 • Deň otvorených dverí pre deviatakov

  Deň otvorených dverí pre deviatakov

  Končíš základnú školu a nevieš kam ďalej? Príď sa pozrieť k nám na DOD. Čakáme ťa 27. novembra 2018 (utorok) o 9,00 hod. v našej škole. Zober so sebou aj spolužiakov. Pozrieš si triedy a učebne, kde prebieha vyučovanie, novučičké telocvične, jedáleň, stretneš sa s budúcimi spolužiakmi a učiteľmi. Už teraz sa na teba tešíme.

 • Výber vysokej školy, povolania a Ako zvládnuť pubertu

  V stredu 7.11.  absolvovali žiaci našej školy interaktívne prednášky na témy:​​​​

   

   

   

  1. Výber povolania alebo vysokej školy – Septima A, 1.A, 2.A
  2. Ako zvládnuť pubertu – Prima A, Sekunda A, Sekunda B. 

       (pre zvyšné triedy budú prednášky ešte v decembri)

   

 • Online informatická súťaž iBobor

  sa uskutoční v termíne od 12. do 15. novembra 2018 podľa priloženého rozpisu....

 • s modernými postupmi procesuálneho umenia zažili primáni nášho gymnázia v šamorínskej synagóge, kde sa mohli zapojiť do dokončovania (inštalácie) výtvarného diela, ktoré tam vystavuje výtvarník Jaro Varga:

  „Niekde som to našiel, ale neviem to nájsť „

  Pokúsili sa pokračovať v megaskladačke z množstva farebných dlaždíc,...

   

 • Dvorný prekladateľ Jo Nesba u nás

  Dňa 5. 11. sme mali tú česť privítať na našej škole pána Jozefa Zelizňáka. Toto meno určite nie je neznáme čitateľom severských kriminálok, pretože práve tie pán Zelizňák prekladá.

  Na úvod besedy sa v spomienkach vrátil do obdobia, keď sa po strednej škole rozhodoval, kam povedú jeho kroky. Žiakom GMRŠ priblížil svoju cestu, na konci ktorej je z neho uznávaný prekladateľ a cestovateľ.

 • Halloweenská súťaž masiek a "nocovačka" v škole (október 2018)

  bola opäť zorganizovaná Žiackou školskou radou pred odchodom na tohoročné  dlhé jesenné prázdniny.

strana:

Partneri
Kontakt

Meno školy: Gymnázium M. R. Štefánika
Email školy: gmrs@gymmrssam.sk
Telefón: +42131 5622197 - sekretariát
+42131 5622601 - riaditeľka školy, fax
Adresa školy: ul. Slnečná 2,
931 01 Šamorín
Riaditeľka školy: PaedDr. Edita Lysinová,
elysinova@gymmrssam.sk
Zástupkyňa riaditeľky školy: Mgr. Blažena Sabáčková

Kalendár